Сайт українського успіху

Спорт, політика, суспільство, бізнес, новини

ВІЙНА ІДЕНТИЧНОСТЕЙ

Лариса Ніцой


На восьмому році війни Московії проти України частина вітчизняної та світової еліти нарешті почала розуміти, що це не політичний конфлікт, а війна національних ідентичностей, тобто війна цінностей.

Для посполитого населення цінності та ідентичності зазвичай треба вербалізувати, унаочнювати. І тут війна переходить з площини збройного протистояння двох держав у культурно-ідеологічне протистояння московсько-православної цивілізації (за визначенням Олександра Савченка) проти україно-европейської цивілізації.

В повсякденному житті посполитих українців це може проявлятися, наприклад, в появі на їхніх телеекранах телесеріалу «Крєпостная» про життя російськомовного дворянства в колонізованій Московською імперією Україні та телесеріалу «Кава з кардамоном» про українську шляхту та польську аристократію в Україні та їхню боротьбу за відновлення незалежності та суверенітету проти влади Австро-угорської імперії. Відчуйте, як то кажуть, різницю.

Яскравим прикладом вербалізації українськости стали гривневі купюри із зображенням давньоукраїнських князів та гетьманів. Особливо в частині того, як їх зображувати: безбородими вусанями чи по-московські бородатими.

Навколо випуску купюри номіналом у 1000 грн. також виникла корисна дискусія: кого зображувати академіка Вернадського чи Степана Бандеру. Вірю, що наступна купюра таки отримає зображення Провідника ОУН-УПА.

А тепер про головне, заради чого я це пишу. Під час Форумів освітян, на яких я викладаю питання висвітлення в підручниках історії проблеми етногенезу української нації, я знов і знов переконуюся в тому, що наша, українська сила – в усвідомленні своєї історичної тяглости. Водночас, це й смертельна зброя проти наших ворогів. Тому, було б дуже добре розмістити на нових гривневих монетах чи купюрах зображення наших прадавніх пращурів, наприклад скитського царя Атея (ІV ст. до н.е.) та золотої пекторалі.

Велика Скитія за Геродотом – від Дунаю до Сіверського Дінця, від Причорномор’я до Десни і Прип’яті,  Мала Скитія – півострів Крим з містами Неаполь (Новгород), Корчив і християнськими традиціями ІV ст.н.е. повинні стати українськими не лише в монографіях науковців, а й в повсякденному житті пересічних українців.

Лютий 1, 2022

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *