Сайт українського успіху

Спорт, політика, суспільство, бізнес, новини

Українці зробили гаджет, який позбавить людей від укусів комах

Стас Юрасов


Команда українських розробників придумала, як убезпечити людей від комарів, що розносять смертельні хвороби. На черзі інші шкідники.

Коли-небудь в більшості кафе або готелів світу поряд з табличкою Tripadvisor і Wi-Fi буде висіти ще одна наклейка – Mosquito free zone (зона без комарів). Це мета українського стартапу – внести в побут людей “культуру відносин з природою”. Коли в зоні відпочинку можна гарантовано забезпечити спокій відвідувачів від настирливих і небезпечних комах, від їх укусів без застосування хімії.

У січні український стартап Mosquito Control Ltd вирушить в Лас-Вегас на найбільшу в світі виставку електроніки CES-2020 і представить свою розробку SEMCS (Smart Eco Friendly Mosquito Control System). Це один з шести стартапів, які в цей раз представлять Україну в Сполучених Штатах Америки.

Як розповідає Анастасія Романова, СЕО Mosquito Control Ltd, ядро ​​команди – п’ять чоловік. Серед членів команди виробничники з великим досвідом, в тому числі і в українському машинобудуванні (наземні безпілотники).

Комахи в світі це велика біда. Тільки в минулому році від малярії померло 438 000 людей. А ще є вірус Зика і інші захворювання, які передаються через комарів. Комар може прилетіти в багажному відсіку літака за тридев’ять земель. Якщо він був інфікований, то може порушити епідемію в іншій країні.

Наявність світової проблеми підштовхнуло стартаперів до того, щоб спроектувати спеціальний гаджет – розумна система контролю москітів.

Кров не є їжею для комарів. У самки комара після спарювання в черевці зароджується до 200 яєць, для розвитку яких необхідний протеїн. Репродуктивний цикл комара становить від двох до восьми днів. Самка комара (самці не кусають людей) летить до установки, яка імітує тіло людини, реагуючи на: довжину хвилі світла, яку створює людське тіло; вуглекислий газ, які виробляють живі істоти; тепло яке властиво людині – 36,6 градусів.

Комарів, які клюнули на приманку, засмоктує потоком повітря і вони потрапляють в спеціальну сітку-накопичувач. У SEMCS є свій процесор із спеціально розробленим програмним забезпеченням для настройки різних режимів роботи. І зрозуміло, гаджетом можна керувати зі смартфона з будь-якої точки світу.

Стартап вже почав дрібносерійне виробництво пасток в Україні. Команда отримала європейський CE-сертифікат і пройшла пресертіфікацію американського UL, а також оформила заявку на міжнародний патент через Укрпатент.

Джерело: https://tech.liga.net/technology/article/lovushka-dlya-krovososov-ukraintsy-sdelali-gadjet-kotoryy-izbavit-lyudey-ot-ukusov?

Грудень 11, 2019

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *