Сайт українського успіху

Спорт, політика, суспільство, бізнес, новини

Українці здобули 6 медалей на юніорському чемпіонаті Європи з легкої атлетики

Тетяна Савенець

Українські легкоатлети здобули 6 медалей на юніорському чемпіонаті Європи (U-20), який проходив 18-21 липня у Борусі (Швеція).

В турнірі взяли участь 1114 атлетів з 49 країн Європи.

Українська збірна виборола місце в п’ятірці найкращих. В загальному заліку турніру українці стали четвертими, завоювавши 4 золоті та 2 срібні медалі.

До першої трійки увійшли команди Великої Британії (15 медалей), Італії (11) та Нідерландів (10).

Наша національна команда вже вкотре бере участь у юніорському чемпіонаті Європи з легкої атлетики. В таблиці, зображеній нижче, ви можете знайти результати української національної команди на всіх ЧЄ U-20 ХХІ-го століття.

Гроссето (Італія), 2001 8

Дізнаємося більше про тих, хто здобув медалі для України на чемпіонаті Європи 2019.

Метання молота: Михайло Кохан і Валерія Іваненко

18-річний Михайло Кохан з Дніпра виборов золоту медаль, встановивши світовий рекорд у своїй віковій групі з другої спроби (83,47 м), а з третьої – покращив результат, перевершивши свій же рекорд (84,73 м). Більше того, останній результат українця став найкращим у світі у віковій групі до 20 років.

Для Михайла ставати чемпіоном Європи в метанні молота не нове відчуття: в 2017 році українець виграв світовий чемпіонат, а в 2018-му – і європейський, і «срібло» на світовому. В тому ж році 18-річний легкоатлет став чемпіоном Юнацьких Олімпійських ігор. Тренують його Сергій Кохан та Юрій Пастухов.

Валерія Іваненко (П’ятихатки, Дніпропетровська обл..) здобула для України ще одну медаль в розряді метання молота, і теж золоту! Дівчина вже на другій спробі продемонструвала перевагу над суперницями, сягнувши позначки в 65,43 м, а на третій спробі, як і Михайло Кохан, покращила результат – 65,83 м.

Напередодні Валерія стала чемпіонкою Юнацьких Олімпійських Ігор, а в минулому році – встановила рекорд на юнацькому чемпіонаті Європи, та перемогла на чемпіонаті України. Її тренує батько – Олександр Іваненко.

Стрибки у висоту: Ярослава Магучіх і Олег Дорощук

17-річна Ярослава Магучих з Дніпра також завоювала золото. Українка єдина зуміла сягнути позначки 1,92 метри, здобувши перемогу на європейських змаганнях. В якості чемпіонки Магучіх зробила спробу стрибнути на 2,02 метра, однак цього разу їй не вдалося оновити юнацький рекорд.

Справа в тому, що напередодні Ярослава Магучіх встановила рекорд на домашній українській арені, сягнувши двох метрів. До речі, це золото вже шосте для українки. На рахунку Ярослави: чемпіонати світу, Європи та України, Юнацькі Олімпійські Ігри. Тренує чемпіонку Тетяна Степанова.

Олег Дорощук з Кропивницького завоював «срібло», стрибнувши спочатку на 2 метри, а потім на 2,05 і 2,09 м. Під час фінальних спроб він зумів дістати до 2,14 м, завоювавши свою медаль. Тренує Олега Геннадій Здітовецький.

Стрибки у довжину: Артем Коноваленко

19-річний Артем Коноваленко став чемпіоном турніру в стрибках у довжину. Атлет з Бахмуту показав результат в 16,50 м, перевершивши власний рекорд на цілих 20 см. Його тренує Тетяна Серорез.

Стрибки з жердиною: Ілля Кравченко

Ілля Кравченко з Броварів виборов срібну медаль у стрибках з жердиною з результатом в 5,31 м, і програвши всього 10 см переможцю. «Золото» здобув Пал Хоген Ліллефосс з Норвегії. Цікаво, що бронзовий призер француз Робін Еміж показав такий точно результат як і в українця, однак зайняв лише третє місце. Справа в тому, що представник Франції зробив більше спроб, ніж українець. Тренує нашого призера Олександр Черняєв.