Сайт українського успіху

Спорт, політика, суспільство, бізнес, новини

Український шахіст Штембуляк переміг на чемпіонаті світу U20

Семен Запорожець


Український шахіст Євген Штембуляк став чемпіоном світу з шахів віком до 20 років.

На чемпіонаті світу серед юніорів у віковій категорії до 20 років, який завершився в Нью-Делі (Індія), українець Євген Штембуляк упевнено пройшов всю дистанцію. переміг сім разів і чотири рази зіграв унічию, набравши дев’ять очок з 11 можливих.

Захопивши лідерство після 5-го туру, Євген не відпустив його до самого кінця. Перемога в останньому турі над росіянином Володарем Мурзіним принесла Євгенові підсумкові 9 очок з 11 можливих та одноосібне перше місце.

Варто зазначити досить представницький склад учасників – серед 94-х гравців 15 гросмейстерів та 33 міжнародних майстри.

Міжнародна шахматна федерація (ФІДЕ) назвала українця “людиною дня” та оприлюднила його фото поруч із портретом діючого чемпіона світу норвежця Магнуса Карлсена в розділі топових гравців (“Top players”).

У чемпіонаті серед дівчат вдало виступила Марія Бердник, яка набрала 8 очок з 11 та взяла участь у розподілі 3-5 місць. У підсумку – 4 місце.

Євген Штембуляк народився в 1999 році в Іллічівську (нині – Чорноморськ). З 6-ти років займається шахами у міжнародного майстра Романа Тисевича.

У червні  цього року Євген вдало виступив на престижному міжнародному турнірі 2019 Las Vegas International Chess Festival (Лас-Вегас, США): він з 6,5 очка поділив 2-9 місця (8-й за коефіцієнтом). До речі, переможцем того турніру став також українець – вінницький гросмейстер Ілля Нижник.

У серпні гросмейстер з Чорноморську переміг на турнірі 85th Southwest Open 2019 у Далласі (США).

Грати у США Євгенові зручно, оскільки він сьогодні навчається у Техаському технічному університеті (Texas Tech University).

В його активі чимало успіхів на всеукраїнських , європейських та світових турнірах.

Багато часу молодий шахіст приділяє спорту. “Як би смішно це не звучало, у шахах потрібна добра фізична підготовка, – каже Штембуляк, – щоб можна було витримати багатогодинну боротьбу. Тому я щотижня граю у футбол та регулярно відвідую качалку”.

Його рейтинг станом на жовтень 2019 року — 2577 (398-ме місце у світі, 25-те в Україні).

Чемпіонат світу з шахів серед юніорів — турнір, який проводиться під егідою ФІДЕ серед учасників до 20 років. Перший турнір був проведений у 1951 році з ініціативи Вільяма Рітсона-Морі. До 1973 року турнір проводився один раз на два роки, після 1973 року — кожен рік. З 1983 року окремо проводиться змагання серед жінок.

Серед молодих чемпіонів світу – майбутні чемпіони світу Борис Спаський (1955), Анатолій Карпов (1969), Гаррі Каспаров (1980), Вішванатан Ананд (1987) та чимало видатних гросмейстерів. 

Українським попередником Євгена Штембуляка був Олександр Бєлявський (1973, від СРСР).

Також двічі молодіжний чемпіонат світу вигравали українки: Анна Музичук (2010) та Наталія Букса (2015). 

Жовтень 25, 2019

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *