Сайт українського успіху

Спорт, політика, суспільство, бізнес, новини

Український художній фільм переміг на престижному кінофестивалі в США

Стрічка «Мир вашому дому!» визнана кращою на Rhode Island International Film Festival 2019.

Кінофестиваль Rhode Island International Film Festival (RIIFF), який щорічно проводиться в американському штаті Род-Айленд, має давні культурні традиції. У XIX-му столітті Род-Айленд був «літньою столицею» вищого суспільства Нової Англії, куди з’їжджалася аристократична еліта з найстарішого міста США Бостона і Нью-Йорка. Сьогодні в Род-Айленді, спираючись на ці традиції, роблять ставку на туризм, в першу чергу – культурний. Крім RIIFF, тут проводяться фестивалі класичної музики та джазу та інші культурні форуми.

Що стосується RIIFF, то він є одним з провідних оглядів незалежного кіно і входить в десятку провідних кінофестивалів в США. Тим почесніше стала тільки що оголошена перемога на ньому в цьому році українського художнього фільму «Мир вашому дому!» (Tevye’s Daughters), знятого режисером Володимиром Лертом за п’єсою Григорія Горіна «Поминальна молитва», заснованій на циклі «Тев’є-молочник» видатного класика української і єврейської літератури кінця XIX-го – початку ХХ-го століття Шолом-Алейхема.

Фільм знімався в історичних місцях під Києвом, в тому числі на території Національного музею народної архітектури та побуту «Пирогово». Були використані унікальні речі та інтер’єри XIX-го – початку ХХ-го століття, в тому числі будинок, який в 1873-му році купив реальний Тев’є, що потім став героєм оповідань Шолом-Алейхема. В результаті такого прагнення до історичного правдоподібності робота над фільмом зайняла кілька років, зате те, що глядач бачить в кадрі, достовірно так само, як експонати в історичному музеї.

У підсумку результати праці знімальної групи оцінені по заслугах – фільм, як вже було сказано, переміг на RIIFF, випередивши майже чотири десятки художніх стрічок. Всього ж на фестивалі продемонстрували в різних програмах 317 кінострічок з 51-ї країни і 34-х американських штатів.

Джерело: https://lenta.ua/ua/ukrayinskiy-hudozhniy-film-peremig-na-prestizhnomu-mizhnarodnomu-kinofestivali-v-ssha-21141/

Серпень 13, 2019

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *