Сайт українського успіху

Спорт, політика, суспільство, бізнес, новини

Український документальний фільм про Бабин Яр отримав нагороду Каннського кінофестивалю

Стрічка «Бабин Яр. Контекст» про події Голокосту в Україні, знята режисером Сергієм Лозницею, отримала нагороду «Золоте око» Каннського кінофестивалю. Її з 2015 року вручають за найкращий документальний фільм, що бере участь в одній із секцій кінофестивалю.

Про це в суботу, 17 липня, повідомив Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр».

«Бабин Яр. Контекст» розділив нагороду зі стрічкою «Ніч незнання» (A Night of Knowing Nothing) індійської режисерки Паяль Кападія.

Сергій Лозниця сподівається, що нагорода документального фільму допоможе йому «досягти більш широкої аудиторії по всьому світу». Він також хоче, щоб «Бабин Яр. Контекст» показали в Україні, де він би став «предметом змістовної розмови».

«Така розмова особливо важлива для країни, на території якої 80 років тому відбулися ці трагічні події», — додав режисер.

«Золоте око» — це нагорода для документальних кінофільмів, які беруть участь в одній із секцій Каннського кінофестивалю (Офіційна програма, Двотижневик режисерів, Міжнародний тиждень критиків та Класика Канн). Вручається з 2015 року.

Фільм «Бабин Яр. Голокост» заснований на архівних матеріалах і розповідає про події, які призвели до вбивства 33 771 єврея в окупованому нацистами Києві 29-30 вересня 1941 року, а також про наслідки цієї трагедії. Стрічка складається з близько 20 епізодів, кожен із яких — це завершений сюжет, безпосередньо або дотично пов’язаний із Бабиним Яром.

Стрічку створили за ініціативи компанії ATOMS & VOID та підтримки Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр». Вона є сьомим фільмом у доробку Лозниці, який запросили до показу в Каннах. В Україні фільм покажуть восени 2021 року в межах заходів, пов’язаних із 80-ми роковинами трагедії в Бабиному Яру.

Джерело: https://hromadske.ua/posts/ukrayinskij-dokumentalnij-film-pro-golokost-otrimav-nagorodu-kannskogo-kinofestivalyu

Липень 17, 2021

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *