Сайт українського успіху

Спорт, політика, суспільство, бізнес, новини

Українські самбісти привезли з чемпіонату світу 6 медалей

Підготував Семен Запорожець

8-10 листопада в Кореї пройшов чемпіонат світу серед чоловіків і жінок зі спортивного й бойового самбо. Українські спортсмени здобули 6 нагород – 2 золота та 4 бронзи плюс два кубки в командних змаганнях.

Змагання відбувались у місті Чхонджу, що в 130 кілометрах від Сеула, у спорткомплексі Sukwoo Culture Gym. У програмі було розіграно 27 комплектів нагород. Нашу державу представляли 25 спортсменів.

У перший змагальний день чемпіонату свій статус фаворита підтвердив Владислав Руднєв, який став дворазовим чемпіоном світу з бойового розділу у категорії до 74 кг. Спортсмен з Харкова переміг у складному поєдинку Істама Курбатова з Узбекистану. Він повторив свій «золотий» успіх Бухареста-2018. Нагадаємо, що Владислав – ще дворазовий чемпіон Європи (2018 – до 74 кг, 2019 – до 82 кг).
Другу медаль змагального дня принесла українській збірній Наталія Смаль. У категорії до 72 кг самбістка з Івано-Франківська здобула бронзову нагороду.

На другий день турніру українські спортсмени здобули дві бронзи. Призерами стали Галина Ковальська й Размік Тоноян.
У поєдинку в категорії до 80 кг за третій за рангом приз Галина здолала росіянку Дайну Амбарцумову. Спортсменка з Івано-Франківська додала цю нагороду зразка 2019 року до весняного золота чемпіонату Європи в Хіхоні й літньої бронзи ІІ Всесвітніх ігор в Мінську.

Размік вдруге піднявся на бронзову сходинку світового п’єдесталу з бойового самбо. Нагадаємо, що й рік тому в Бухаресті Тоноян став третім у заліку категорії понад 100 кг.

У неділю – у завершальний день чемпіонату світу – українці здобули дві нагороди. Анастасія Сапсай боролася в фіналі категорії понад 80 кг із Марією Кондратьєвою із Білорусі і впевнено перемогла. Цьогоріч спортсменка з Черкас додала цю нагороду до титулу переможниці ІІ Європейських ігор у Мінську й до срібла континентальної першості в Хіхоні.

У бойовому розділі в вазі до 90 кг свою першу медаль світового рівня виборов Петро Давиденко. Нагадаємо, що на чемпіонаті Європи-2019 боєць з Вінниці зійшов на другу призову сходинку.
Таким чином, українська збірна везе додому шість нагород – дві золоті й чотири бронзові. А також в нашому активі – два «срібні» кубки за другі місця в командному заліку у жінок (старший тренер – Євген Боднарук ) і в бойовому розділі (старший тренер – Сергій Грабовський).