Сайт українського успіху

Спорт, політика, суспільство, бізнес, новини

Українські юні науковці завоювали 5 медалей на міжнародному конкурсі

Тетяна Савенець


У Малайзії завершилася Міжнародна конференція юних дослідників ICYS-2019, на котрій було гідно представлено Україну. Наші юні науковці завоювали п’ять медалей у таких галузях: «Інженерія», «Математика», «Фізика», «Інформатика» та «Екологія». Всього на турнірі було представлено 26 країн світу.

Цього року українці неабияк серйозно підійшли до підготовки. Для своїх винаходів присвятили трохи менше року, підвищували рівень англійської мови, щоб вільно себе почувати за кордоном. Українські учасники-науковці представляли свої дослідження і розробки: пристрій для незрячих, детектор вібрацій, малодосліджені гриби та інші перспективні проекти. Мала Академія Наук запустила для таких дітей бізнес-інкубатор, за допомогою якого школярі можуть зробити зі свого винаходу успішний бізнес. А тепер про розробки цьогорічних медалістів детальніше.

Павло Сливка з Чернівців презентував свій проект «Безконтактний детектор вібрацій» та виборов «срібло» у категорії «Інженерія». Його винахід працює на лазерній основі і дає змогу зчитувати вібрації на відстані.

«Якщо направити пристрій на вікно кімнати, всередині якої розмовляють люди, то можна прослухати розмову, адже вікно вібрує від звуків. Я тестував прилад на відстані 8 метрів, але думаю, що він зможе вловлювати звуки і за 500 метрів – все залежить винятково від компонентів», – розповідає сам винахідник.

Такий пристрій може стати в нагоді, наприклад, правоохоронцям. Також його можна застосовувати при експлуатації різних небезпечних предметів, до котрих людина не може наблизитися в незахищеному вигляді.

Срібну медаль отримала і киянка Євгенія-Анастасія Рудик, яка представляла роботу в галузі «Математика». Її дослідження базується на криволінійних двокутниках, котрі утворюються при перетині двох кіл. Дівчина акцентує увагу саме на важливості практичної реалізації винаходів, представлених на конференції.

«Компанія Samsung розробила прототип дрону, який має форму літаючої тарілки, а сама тарілка – це тіло, утворене в результаті обертання криволінійного двокутника навколо осі симетрії. Моє дослідження можна розвивати й надалі і на його основі створювати нові винаходи», – зазначила киянка.

Не менш цікавим проектом визнали і винахід пристрою для незрячих Дмитра Лопушанського. Хлопець завоював золоту медаль на конкурсі, адже його проект став прототипом нового зручного девайсу для сліпих.

Він розробив багатофункціональний пристрій HelpyEyes, з допомогою якого незрячі люди зможуть визначати кольори, рівень освітленості та відстань до перешкод. Хлопець розповів, що схожі пристрої створювалися у світі і до його розробки, однак всі вони могли виконувати лише якусь одну функцію. Ідея Дмитра стала перспективним світовим дослідженням і молодий науковець вже хороший фундамент для побудови власної справи.

Собівартість HelpyEyes склала $50, в той час як його приблизні аналоги коштують $100-300. Він зустрічався із незрячими людьми, аби зрозуміти їхні потреби і які згодом тестували HelpyEyes. Надалі ж він планує зменшити пристрій, який зараз вміщується у півлітрову пластикову екопляшку My bottle (всередині ж поміщається мікропроцесор, датчики, підсилювач, батарейка тощо), запатентувати його і готуватися до серійного виробництва.

Міжнародні конференції юних дослідників (International Conference of Young Scientists – ICYS) проводяться з 1994 року. Нинішня була ювілейною 25-ю. В 2008 році конференція юних дослідників ICYS пройшла в Чернівцях. Лише три країни брали участь в усіх конференціях – Україна, Білорусь та Угорщина.

 

Травень 9, 2019

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *