Сайт українського успіху

Спорт, політика, суспільство, бізнес, новини

Українське тріо виблискує в бельгійському клубі

Семен Запорожець

Нападник збірної України Роман Яремчук відзначився черговим голом у складі бельгійського “Гента”. Українець став автором забитого м’яча у поєдинку 11-го туру чемпіонату Бельгії проти “Васланд-Беверена”.

23-річний Роман Яремчук вийшов на поле в стартовому складі, а на 18-й хвилині зумів скористатися помилкою суперника, прийняв м’яч в штрафній площі і другим дотиком переграв голкіпера.

“Гент” у підсумку святкував перемогу з рахунком 2:0. Весь матч на полі у складі команди провів ще один українець – центральний захисник Ігор Пластун. “Гент” займає третє місце в турнірній таблиці чемпіонату Бельгії, набравши 20 очок. Яремчук в нинішньому сезоні забив 10 голів у чемпіонаті Бельгії і Лізі Європи.

Вихованець львівського футболу Яремчук перейшов до “Гента” у серпні 2017 року з “Олександрії”, де він грав в аренді від київського “Динамо”. За іронією долі в поточному сезоні Роман грає проти “Олександрії” в груповому турнірі Ліги Європи УЄФА (перша зустріч “Олександрії” з Гентом” 3 жовтня у Львові завершилася внічию – 1:1).

Контракт Яремчука з “Гентом” розрахований на 4 роки. Цього літа українцем цікавився турецький “Галатасарай”, але керівництво бельгійського клубу не захотіло розлучатися з прогресуючим форвардом. В активі Романа на сьогодні  76 матчів за “Гент” та 22 забитих м’ячі.

29-річний киянин Ігор Пластун грав за “Оболонь” та “Карпати”, а потім два сезони провів у болгарському клубі “Лудогорець”. Звідти у червні 2018 року він перейшов до “Генту”, підписавши контракт на 4 роки. За бельгійський клуб Пластун зіграв 27 матчів, відзначившись 1 голом.

У складі “Гента” також виступає ще один український гравець – півзахисник Роман Безус. 29-річний уродженець Кременчука, який свого часу грав за “Динамо” та “Дніпро”, три роки виступав за бельгійський “Сент-Трюйден”, звідки у січні цього року перейшов до “Генту”, уклавши контракт на 3,5 роки. У “Генті” Безус зіграв 19 матчів, забив 2 голи.

Цікаво, що свій дебютний гол за “Гент” Пластун забив 4 серпня в матчі проти “Ейпена” (4:0), де також відзначились і Яремчук, і Безус. Ймовірно, українці приведуть “Гент” до медалей Ліги Жупіле: минулий сезон клуб закінчив на 5-му місці.

Відзначимо, що вся трійця з “Генту” викликається Андрієм Шевченком до складу національної збірної України. Щоправда, Безус вже певний час не виступав за синьо-жовтих. Але Яремчук та Пластун виходили на поле у переможному матчі кваліфікаційного турніру Євро-2020 14 жовтня у Києві проти Португалії, в якому Роман відкрив рахунок на 6-й хвилині, а Ігор вийшов на заміну на 93-й хвилині замість Віталія Миколенка.