Сайт українського успіху

Спорт, політика, суспільство, бізнес, новини

Українська піаністка отримала премію Греммі

Підготував Семен Запорожець


Музична премія “Греммі” в номінації “Класична музика” дісталася українській піаністці Надії Шпаченко. Увечері 26 січня в Лос-Анджелесі в США відбулася 62-а церемонія нагороджень переможців престижного конкурсу і вручення статуеток від американської Національної академії мистецтва і науки звукозапису (NARAS).

Уродженка України Надія Шпаченко отримала нагороду в номінації “Кращий збірник класичної музики” з альбомом The Poetry Of Place, який записала разом із Джоеном Пірсом Мартіном, Ніком Террі та Корі Хіллз.

Зазначимо, що дана номінація на “Греммі” стала для професорки музики в Каліфорнійському державному політехнічному університеті в Помоне вже третьою за рахунком. Піаністка претендувала на нагороду за свій дебютний альбом Woman at the New Piano (номінувався в аналогічній категорії).

Також Шпаченко на 62-ій церемонії нагородження “Греммі” була заявлена відразу в двох номінаціях – “Кращий збірник” і “Продюсер року в класичній музиці” за альбом The Poetry Of Places.

Вона почала навчатися грі на фортепіано, коли їй було всього 5 років. І вже до 13 років отримала визнання як піаністка і композитор, виступивши з симфонічним оркестром Харківської філармонії і посівши 2 місце у Всеукраїнському конкурсі юних композиторів.

Шпаченко прожила в Україні до 1991 року, потім на три роки поїхала до Ізраїлю, після чого – у Штати, куди вирушила, щоб отримати ступінь бакалавра класичної музики в Кембриджі.

“Надія Шпаченко отримала звання доктора музичних мистецтв і магістра в університеті Південної Каліфорнії, який закінчила на «відмінно». Серед її педагогів – Джон Перрі в Лос-Анджелесі, Віктор Розенбаум у Бостоні, Віктор Дерев’янко в Ізраїлі, Серафима Шварц в Україні”, – говориться на сайті Національного симфонічного оркестру України.

Надія здобула премії багатьох міжнародних конкурсів і виступала на міжнародних фестивалях: Музичної академії Заходу, Аспена, Манчестера, Орфорда, Сарасоти, Тель–Хая, міжнародних Музичних сесіях Голландії і Міжнародному фестивалі Салуццо в Італії. Її виступи транслювали радіо- і телевізійні станції в Каліфорнії, Массачусетсі, Нью-Йорку, а також в Україні, Великобританії, Італії.

Надія Шпаченко – професор фортепіано в Каліфорнійському державному університеті Помони. Вона також викладала в Коледжі Помони, виступала з концертами і читала лекції в Університеті Невади в Лас-Вегасі та Інституті мистецтв Каліфорнії. Влітку Надія Шпаченко працює на Міжнародному фестивалі Сарасоти у Флориді.

На своїх концертах Шпаченко любить імпровізувати. Вона виконує твори не тільки за роялем, але грає також і на іграшкових фортепіано, клавесині й на перкусії. Її концерти супроводжуються декламацією, грою на синтезаторі, а також мультимедійними матеріалами.

Січень 27, 2020

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *