Сайт українського успіху

Спорт, політика, суспільство, бізнес, новини

Українська ягода замахнулася на ринок ЄС

Мелітопольська черешня отримає зареєстроване географічне зазначення через історичне географічне походження. Це надасть їй право на визнання в ЄС. Заявку на реєстрацію подала «Асоціація виробників мелітопольської черешні».

Очікується, що реєстрація закінчиться наприкінці липня. Про це повідомила пресслужба Мінекономрозвитку.

Мелітопольська черешня відома ще з 19 сторіччя. Її вирощують у межах міста Мелітополя та навколишніх населених пунктів і збирають вручну.

У компанії «Мелітопольська черешня» 2018 року зібрали 610 тонн черешні, 90% якої експортували до Білорусі, Польщі та Молдови. Черешневі сади займають 275 га, з яких 73 га — молоді сади, які ще не плодоносять.

Того ж року українською черешнею зацікавився Китай. Компанія розглядала перспективу експорту ягоди літаками та контейнерами морем.

Контекст. У жовтні минулого року президент Володимир Зеленський підписав закон про правову охорону географічних зазначень.

2019 року для реєстрації географічного зазначення було визначено перші українські продукти із захищеними назвами. Це: «Гуцульська овеча бриндзя»,«Херсонський кавун», «Мелітопольська черешня», «Карпатський мед», а також вина — «Шабський», «Ялпуг», «Закарпаття» та «Білгород-Дністровський».

Джерело: https://thepage.ua/ua/news/ukrayinska-yagoda-zamahnulasya-na-rinok-yes?fbclid=IwAR3l9NQp4yNl4hpPWzTu6U6icqQooMJOU72tLgbjyyNK6-3f1roZfg_iX3c 

Червень 9, 2020

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *