Сайт українського успіху

Спорт, політика, суспільство, бізнес, новини

Українка з історичним результатом виграла чемпіонат світу з важкої атлетики

Аліна Марущак здобула три золоті медалі


Українська важкоатлетка Аліна Марущак виграла чемпіонат світу, який у ці дні відбувається у Ташкенті (Узбекистан). 24-річна уродженка Хмельниччини у ваговій категорії до 81 кг взяла золото у ривку, поштовху, а також перемогла за сумою двоборства.

Це дозволило Аліні Марущак встановити історичне досягнення у жіночій важкій атлетиці України. До сьогодні жодній представниці нашої країни не вдавалося зібрати три золота (ривок, поштовх і двоборство) на чемпіонатах світу.

Раніше лише один українець зміг досягти подібного успіху – Тимур Таймазов у вазі до 108 кг на мундіалі у 1994 році.

У ривку Аліна взяла вагу 113 кг, обійшовши найближчу переслідувачку на 5 кг.

У поштовху Марущак із другої спроби підняла 135-кілограмову штангу, чого вистачило для перемоги. Переможна сума двоборства становила 248 кг.

Друге місце посіла Валерія Рівас (Колумбія), третє – Кім І Cеул із Південної Кореї.

На честь Марущак уперше на цьому чемпіонаті світу пролунав гімн України.

Нагадаємо, що майстер спорту міжнародного класу Аліна Марущак у квітні цього року виграла чемпіонат Європи, який пройшов у Москві.

Зазначимо, що на чемпіонаті світу в Ташкенті раніше золоту нагороду виборола українка Марія Гангур. 21-річна харків’янка стала найкращою у ваговій категорії до 59 кг у вправі “ривок”.

Ще раніше на чемпіонаті у ваговій категорії до 55 кг 18-річна Світлана Самуляк показала дуже високий результат – 91 кг у вправі ривок, 110 кг у вправі поштовх та суму двоборства 201 кг.  Українка отримала бронзу у сумі двоборства та срібло у ривку.

 

Грудень 16, 2021

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *