Сайт українського успіху

Спорт, політика, суспільство, бізнес, новини

Українка в Сеймі. Полька українського походження балотується в місцевий парламент і хоче змінити країну

Мирослава Керик — громадянка Польщі українського походження з подвійним громадянством. Соціолог, історик, тепер вона ще й кандидат у польський парламент за списками партії Громадянська коаліція.

Її передвиборчі гасла – «Українка в Сеймі» та «Різноманітність збагачує».

Мирослава Керик родом із Жовкви Львівської області. Вона вже 17 років живе у Варшаві. Закінчила докторантуру в Польській академії наук. Є засновником і президентом Фонду Nasz Nasz та редактором однойменного журналу. Співзасновник Українського дому у Варшаві. Член Ради у справах мігрантів при польському омбудсмені. У неї є дочка і чоловік.

В інтерв’ю Gazeta Wyborcza Мирослава Керик розповіла, чому вирішила балотуватися і як на це реагують поляки. НВ наводить короткий виклад її головних заяв.

Мене запросили у список як представника організації українських мігрантів. Українська громада у Варшаві – це громадяни Польщі з української меншини або такі ж люди, як я – діаспора, тобто ті, хто приїхав до Польщі і вирішив подати заяву на отримання громадянства. Ми працюємо, ми платимо податки тут. Я хотіла показати, що є необхідність представляти ці групи в Сеймі – звідси і моє гасло. Я хочу представляти не лише українську громаду, але також в’єтнамців та інших іноземців, для яких Польща стала домом.

У мене 38 місце у партійному списку. Я третя з кінця. Буде важко, але я буду боротися.

Я приїхала сюди 17 років тому для навчання в докторантурі у Польській академії наук. Я залишилась. Сьогодні у мене подвійне громадянство: українське і польське.

Противники кажуть мені: «Геть із Польщі», «П’ята колона». Вони лякають бандерівцями. Я знала, що так буде. І це показує, що в Польщі є група людей, які проявляють нетерпимість до інших національностей. Те, що я українка, не означає, що я не можу цікавитися польськими справами або не ідентифікює себе з Польщею. Я полька і я українка. Я живу тут, я свідомо вибрала цю країну. Я плачу податки тут. Фонд, яким я керую, наймає людей. Я хочу впливати на польську політику, тому що я є частиною польського суспільства. І від того, що відбувається в Польщі мені дуже боляче. Порушення принципів демократії, ситуація з судами і засобами масової інформації.

Поки я працювала в недержавному секторі, псевдопатріоти не цікавилися моїм бізнесом. Але я знаю, що мої українські колеги, які насмілюються коментувати суспільне життя Польщі, стикаються з ненавистю, а іноді навіть з загрозами життю. Коли вони висловлюють позицію з польських питань, то чують у відповідь: «Ви не місцеві, у вас немає права коментувати». Я думаю, що я вже місцева і маю право.

Моя громадянська активність почалася під час Помаранчевої революції в Україні. Беззаконня, фальсифікація виборів – це те, до чого може призвести зловживання владою та порушення демократії. Я хочу, щоб український сценарій не повторився у Польщі. За минулі роки в Польщі сформувалася довіра до державних інституцій. Нинішня влада її знищує. Я боюся, що вони зруйнують демократичну систему в Польщі.

Безумовно, замість того, щоб поїхати звідси, я хочу змінити Польщу. Я знаю, чим займуся в Сеймі, якщо пройду в нього. Польщі потрібна інтеграційна політика для іноземців, які тут проживають. І хороша міграційна політика. Країні вже зараз потрібні мігранти, а через 20 років необхідність в них стане критичною. Зараз мігрант розглядається як загроза або, у найкращому випадку, як тимчасовий працівник. Вам необхідно співпрацювати з організаціями, що займаються інтеграцією іноземців, для розробки системної програми. Через антиіммігрантську риторику, яку партія Право і справедливість озвучувала у 2015 році, незначна тема перетворилася на ідеологічне питання. Ось чому необхідно працювати з людьми, щоб вони не вважали іноземців загрозою.

У цьому контексті українці вже стали цапами-відбувайлами. І вони вже використовувалися політично. Існує ризик, що українців звинуватять у погіршенні економічної ситуації. Уже звучать звинувачення в тому, що вони сприяють зниженню заробітної плати. Поки що це маргінальні висловлювання. Але може трапитися так, що вони прорвуться у мейнстрім і викличуть ненависть до українців. Я беру участь у виборах, серед іншого, щоб цього не сталося.

Джерело: https://nv.ua/ukr/world/countries/miroslava-kerik-ukrajinka-v-seymi-novini-ukrajini-50044532.html

Вересень 24, 2019

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *