Сайт українського успіху

Спорт, політика, суспільство, бізнес, новини

Україні не страшна світова економічна криза

Андрій Длигач, економіст, футуролог


Економісти все частіше б’ють на сполох та попереджають про наближення чергової світової економічної кризи. Як вона вплине на наші європейські прагнення та чи зможемо отримати від неї щось позитивне?

Питання євроінтеграції це питання перш за все самої України й того шляху який маємо пройти. Ніяка економічна криза і ніяка турбулентність, яка зараз відбувається, не є вирішальними порівняно з намірами самої України.

Маємо шанс скористатися досвідом Польщі, яка у обох останніх світових кризах знайшла можливості для прискореного зростання. Світові ціни й індекси на ресурси, які експортує Україна зараз на вкрай низькому рівні. Криза не вплине на них. А от збільшення ціни на нафту обов’язково зміниться падінням, й Україна від цього виграє.

В першу чергу отримаємо послаблення Росії, яка скоротить видатки на стимулювання проросійських сил. Тоді зможемо проводити реформи, яким вона заважає.

Нинішні фінансова й економічна системи світу застарілі. Маємо шанс скористатися цим – запропонувати нові бізнес моделі, де маємо найкращі шанси. В України є резерв – це земля. Відкриття земельного ринку забезпечить наше виживання.

Щодо самої кризи то вона не є причиною зміни ролей, а є наслідком того що ролі змінюються. Ми вже бачимо, що кількість центрів впливу зростає. Маємо посилення Ірану, Саудівської Аравії, країн Латинської Америки, Індії. Вони підбирають те, що втрачає Європа. Китай переміг США в економічному змаганні, бо дивиться набагато далі. Він контролює Африку та Південно-Східну Азію. Світ і так декілька років існує в багатоцентричній моделі, а зараз центрів з’являється все більше.

Джерело: https://gazeta.ua/articles/life/_ukrayini-ne-strashna-svitova-ekonomichna-kriza-futurolog/929730

Вересень 28, 2019

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *