Сайт українського успіху

Спорт, політика, суспільство, бізнес, новини

Українець Олексій Пахунов зіграв важливу роль для SpaceX

Підготував Семен Запорожець


Українець Олексій Пахунов з Житомира створив програмне забезпечення для SpaceX. Він був відповідальним за успішну посадку Falcon 9 ще у 2015 році. 

Майже 7 років Олексій Пахунов працює старшим розробником ПО в групі Flight Software, SpaceX Ілона Маска. Саме він написав програмне забезпечення для запуску корабля Crew Dragon, який відбувся 30 травня.

Олексій Пахунов родом з Житомира, освіту здобув у Хмельницькому Технологічному університеті «Поділля» (тепер Хмельницький Національний Університет) за спеціальністю «Комп’ютерні системи та мережі».

У 2004 році переїхав до Данії, працювати в офісі Microsoft в Копенгаген. До цього також встиг пожити і попрацювати в Румунії. У 2006 році перевівся в команду Windows Kernel і переїхав в Редмонд, штат Вашингтон. Потім працював в одній з груп Microsoft Research. А в 2012 році перейшов в Google, де працював над Chrome Remote Desktop.

У середині 2013 року з Олексієм зв’язався рекрутер зі SpaceX і запропонував приєднатися до їх команди. Співбесіду з Ілном Маском Олексій не проходив, однак бачився з ним пару разів.

У команді Олексія Falcon Software працює близько десяти чоловік. Вони пишуть код для ракет і наземної інфраструктури.

Нагадаємо, 30 травня відбувся історичний для NASA політ SpaceX Crew Dragon. Це перший політ в космос, організований приватною компанією. А також перший з 2011 року запуск космічного корабля з території США з людьми на борту. До цього всі польоти в космос NASA здійснювалися спільно з Росією на її кораблях типу Союз.

Червень 1, 2020

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *