Сайт українського успіху

Спорт, політика, суспільство, бізнес, новини

Україна в Москві виграла чемпіонат Європи з важкої атлетики

В активі українців 4 великих золота, 1 срібло та 1 бронза

Збірна України з важкої атлетики посіла підсумкове перше місце в медальному заліку чемпіонату Європи, який з 3 по 11 квітня пройшов в Москві.

В офіційному рейтингу, куди йшли тільки великі медалі (двоєборство = ривок + поштовх), наша команда зібрала 6 нагород, з яких 4 стали найвищого ґатунку.

У неофіційному заліку, куди йшли малі подіуми (окремо за ривок і окремо за поштовх) Україна також перша. На рахунку наших спортсменів 10 золотих медалей, 3 срібних і 4 бронзових.

Чемпіонами Європи 2021 стали Каміла Конотоп, Ірина Деха, Аліна Марущак і Дмитро Чумак.

22-річна харків’янка Каміла Конотоп (до 55 кг) у ривку показала 95 кг. У поштовху українка підняла штангу вагою в 113 кг. Результат за сумою двоборства склав 208 кг, що стало особистим рекордом спортсменки.

24-річна харків’янка Ірина Деха стала абсолютною чемпіонкою у ваговій категорії до 76 кг, показавши найкращий результат у ривку (113 кг), поштовху (135 кг) і в сумі двоборства (248 кг).

24-річна Аліна Марущак з Хмельницького завоювала “золото” у ваговій категорії до 81 кг, показавши найкращий результат у ривку (109 кг). Марущак могла завоювати “золото” у поштовху, але не взяла вагу 131 кг. Із показником у 127 кг українка здобула бронзову нагороду. А набравши в сумі двоборства 236 кг, Аліна змусила Москву втретє послухати український гімн.

30-річний Дмитро Чумак зі Скадовська переміг в категорії до 109 кг, ставши кращим в поштовху (226 кг) і в сумі двоборства (407 кг).

На фото: Ірина Деха.