Сайт українського успіху

Спорт, політика, суспільство, бізнес, новини

У Києві відкрився інноваційний Музей становлення української нації

Підготував Семен Запорожець


У Києві 3 серпня відбулося урочисте відкриття Музею становлення української нації.

“Сьогодні в Києві відкрився надзвичайний Музей становлення української нації! Сучасний, емоційний, інтерактивний музей, створений з душею, серцем і глибокими знаннями громадським діячем і бізнесменом Валерієм Галаном“, – написав про відкриття музею заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар на сторінці у Фейсбуці.

За його словами, це “місце сили духу, що ґрунтується на національній ідеї” і сучасному підході до історії України.

Згідно з інформацією на сайті закладу, це перший в Україні інноваційний музей історії, де минуле поєднується з сучасними технологіями. Тут представлені п’ять епох: стародавня історія (від трипільців до слов’ян); історія Русі (від княгині Ольги до короля Данила Романовича); козацька доба (від засновника традицій Запорізької Січі Байди Вишневецького до гетьмана Івана Мазепи); відродження нації і боротьба за незалежність (від УНР до героїчної оборони України в російсько-українській війні); сучасна Україна (відомі сучасники).

У музеї представлені сто фігур видатних українців – від княгині Ольги до співачки Джамали. Всі фігури зібрані в 25 сюжетів і об’єднані спільною ідеологічною лінією або видатною історичною подією.

Кожну інсталяцію супроводжує інтерактивний аудіо – та відеоконтент у поєднанні зі спецефектами, що занурює відвідувачів в атмосферу відповідної епохи.

У музеї експозиції для відвідувачів доступні на восьми мовах: за допомогою QR-коду можна вибрати потрібну мову. Шістдесят фігур з 100 “розмовляють”: при натисканні певної функції можна почути репліку історичної постаті.

Фігури виготовлені з силікону. Загалом під час оформлення декорацій і створення експонатів використані найсучасніші технології. Над проектом створення музею працювала потужна команда – більше 50 відомих фахівців: істориків, архітектори, дизайнери, IT-фахівці, громадські діячі, волонтери.

Територія музею охоплює 1700 кв. м, він розміщений на вул. Лаврська, 27.

Як зазначив засновник і ідеолог Музею Валерій Галан, в цілому робота над створенням Музею тривала близько 5 років. Залучалися консультанти з-за кордону, в тому числі і з Музею мадам Тюссо.

“Нашим завданням було створити такий музей, який міг би об’єднати українців навколо своєї історії. У нас більше 6 століть історію знищували, перекручували, привласнювали. Наш проект націлений на те, щоб ми могли показати історію нашого народу і історію наших предків. Битви, які ми програли в історії, вплинули на те, що багато українців відчувають себе другосортною нацією, мають вуаль невдахи. Тому цей проект покликаний, щоб українці пишалися своєю історією і нацією “, – сказав він.

“Щоби підняти віру нашого народу, потрібно повернутись до нашої історії, культури, згадати великих українців , які прославляли наш народ. Згадати ті часи, коли наші прадіди вчили і несли досягнення цивілізації у європейські народи, коли наші воїни захищали Європу від спільних ворогів, коли наші козаки створили один з перших демократичних ладів і написали конституцію. Так, ми українці – правнуки Київської України – Руси, правнуки хоробрих козаків. Ми гордий, талановитий, працьовитий, сильний народ”, – наголосив Валерій Галан.

Також він зазначив, що “музей змушує вдивитися в минуле, щоб осягнути сучасність і побачити горизонти нашого майбутнього”.


Серпень 3, 2019

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *