Сайт українського успіху

Спорт, політика, суспільство, бізнес, новини

Топ-10 українських стартапів 2017 року

Минулого року вітчизняні підприємці знову порадували великою кількістю якісних ідей, які не залишились поза увагою інвесторів.

Українські стартапери все частіше влаштовують кампанії на краудфандінгових платформах. Там вони не тільки збирають необхідні суми на реалізацію своїх ідей та знаходять потенційних покупців, але й отримують широку відомість за рахунок обговорення серед користувачів та уваги ЗМІ.

Hyser зібрав кращі українські стартапи 2017 року, котрі змогли залучити більше всього коштів на популярних краудфандінгових майданчиках Kickstarter і Indiegogo.

   10. RIDER1991

Скільки зібрали: $27,7 тис.

Скільки планували зібрати: $25 тис.

Десяте місце рейтінгу посів наручний годинник, який привабив увагу на Kickstarter. Його винахідниками є засновники студії дизайну GM design group Назар Мальц і Роман Гевьюк разом із володарями бренда по виробництву дизайнерських годинників ZAVOD Андрієм Кравчуком та Ольгою Кучмеєвою.

Головною особливістю цього годинника є те, що в його дизайні творці втілили філософію знаменитого моторуху Cafe Racer, яке виникло на початку 60-х років ХХ сторіччя в Лондоні.

Вартість годинника починалась з $87.

  1. Hunter 1.0

Скільки зібрали: $28,9 тис.

Скільки планували зібрати: $25 тис.

Hunter 1.0 – це механічна клавіатура для геймерів, над якою працює команда з Дніпра під керівництвом Ярослава Нелюбова. За його словами, версія 1.0 включає тільки основні функції: 12 кнопок, джойстик і трігер.

В команді відзначили, що створювали свій проект, враховуючи всі потреби геймерів та недоліки звичайної клавіатури. В Hunter 1.0 клавіші знаходяться на відстані одна від одної, що дозволяє запобігти випадковому натисканню. Також клавіатура отримала підсвічування для кнопок, протиковзаючу поверхню під долонею, вібраційний зворотній зв’язок та інші корисні функції.

Проект залучив кошти на Indiegogo. Вартість клавіатури там складає 79, при цьому в роздробі вона коштуватиме на 33% дорожче.

  1. Ultimate City Jacket

Скільки зібрали: $46,5 тис.

Скільки планували зібрати: $20 тис.

Ultimate City Jacket – це куртка-трансформер, створена київськими дизайнерами Олегом Морозом і Андрієм Титаренком, що володіють брендом одягу Riot Division.

Куртку з водонепроникної тканини вирішили створити за принципом 3 в 1. Завдяки технології Parachute довга куртка перетворюється на коротку, при цьому можна підправити під себе довжину рукавів. Щоб це зробити, достатньо смикнути за мотузки, котрі знаходяться в кишенях. Крім того, куртку можна перетворити в сумку. В Ultimate City Jacket налічується 14 кишень, куди можна сховати різні дрібниці.

  1. BORDO mini

Скільки зібрали: $48,1 тис.

Скільки планували зібрати: $5 тис.

Цей шкіряний гаманець ручної роботи створив миколаївський підприємець Андрій Скоп, який не вперше вийшов на Kickstarter. В 2015–2016 роках він залучив на майданчику понад $12 тис. Цього року бізнесмен заявив, що покращив модель, виходячи із побажань користувачів.

Головною відмінністю гаманця є RFID-захист (Radio Frequency Identification або радіочастотна ідентифікація – заснована на чипі технологія, яка використовується для зберігання особистої інформації). Шахраї часто використовують RFID для крадіжки даних з банківських карток.

В підкладку BORDO mini вшивається матеріал, здатний блокувати RFID-сигнали. Творці гаманця обіцяють, що тепер особисті дані його володарів будуть надійно захищені.

Початкова ціна розробки на Kickstarter – $25.

  1. HURU

Скільки зібрали: $51,8 тис.

Скільки планували зібрати: $15 тис.

Творцями водостійкого рюкзака, що розширюється, є київські дизайнери Олег Власенко, Кирило Кулик і Віталій Бутченко. Вони кажуть, що рюкзак HURU відрізняється високою ергономічністю, за рахунок чого він знижує навантаження на хребет.

Крім того, потенційних покупців приваблює велика кількість корисних дрібниць. Наприклад, рюкзак отримав теплоізоляційний відсік для напоїв та секретні кишені, в яких можна сховати цінні речі, убезпечивши себе від крадіжки.

Проект виставили на Kickstarter за ціною $189. Роздрібна вартість HURU буде на 37% вище.

  1. Time 4 Machine

Скільки зібрали: $52,9 тис.

Скільки планували зібрати: $15 тис.

Цей 3D-конструктор, що складається з металічних пазлів, був створений підприємцем Денисом Охрименком. Він презентував на Kickstarter відразу чотири моделі – заводний автомобіль ($49), танк ($69), таймер ($59) та настільний хокей ($59).

Кожний з цих конструкторів включає велику кількість деталей. Охрименко каже, що для створення з них шедевра достатньо мати під рукою плоскогубці. Разом із кожною моделлю іде докладна інструкція по зборці. Всього стартап профінансували 479 людей.

  1. Hushme

Скільки залучили: $97,2 тис.

Скільки планували залучити: $70 тис.

Hushme – гарнітура для смартфонів, завдяки якій розмови по телефону стають нечутними для людей навколо. За словами CEO компанії Романа Скакуна, ідея проекту виникла у нього в кафе, коли він побачив за сусіднім столиком жінку, котра була вимушена припинити ділові перемовини в Skype через підвищену увагу оточуючих.

Hushme підключається до смартфону за допомогою Bluetooth. Гаджет можна використовувати як гарнітуру hands-free під час телефонних розмов та прослухання музики. Кожний користувач може вітрегулювати розмір маски під себе.

Початкова вартість гарнітури складає $129. Проект профінансували 284 людини на Kickstarter, також він зібрав понад $25 тис. на Indiegogo.

  1. Delfast

Скільки зібрали: $165,8 тис.

Скільки планували зібрати: $50 тис.

Електробайк українського виробництва став справжньою сенсацією Kickstarter, зібравши в три рази більше коштів, ніж планувалось. Ключовою відмінністю байка є здатність їхати без підзарядки 380 км – це рекордна відстань.

Інші електробайки поки не можуть наблизитися до цього показника. Електробайк існує в трьох версіях. Модель Lite коштує від $2449.

  1. UGEARS

Скільки зібрали: $288,3 тис.

Скільки планували зібрати: $15 тис.

Ugears – це механічні дерев’яні пазли, створені командою з багатим досвідом краудфандінгу на Kickstarter. Зокрема, в 2015 році творці проекту зібрали $406,8 тис., а в 2016-м – $183 тис. На цей раз Ugears презентував нові моделі конструкторів: фабрику роботів ($54), механічну ліру ($39), трамвайну лінію ($29) та рельсовий маніпулятор ($29). Також у подарунок інвесторам запропонували дерев’яний календар до 2044 року.

Керівник Ugears Алла Катренко каже, що завдяки активному краудфандінгу компанія зараз виробляє біля 50 тис. моделей механічних 3D-пазлів у місяць. Біля 90% своєї продукції стартап експортує до 80 країн. На заводі компанії, який розташований під Києвом, працює понад 130 людей.

  1. Jollylook

Скільки зібрали:$377,4 тис.

Скільки планували зібрати: $15 тис.

Найуспішнішім українським стартапом 2017 року стала вінтажна фотокамера. Jollylook – звичайний апарат, який робить аналогові знімки. Розробники стверджують, що камеру зроблено виключно з переробленого паперу й картону, без використання електроніки.

 

Джерело: http://proman.com.ua/6242-sostavlen-top-10-ukrainskih-startapov-2017-goda-sensatsionnyj-elektrobajk-i-fotokamera-iz-kartona/

Січень 25, 2018

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *