Сайт українського успіху

Спорт, політика, суспільство, бізнес, новини

Той, хто звик до боротьби та успіху

Семен Запорожець

Той, хто звик до боротьби та успіху

Однією з найбільш резонансних подій в українському спорті в листопаді 2017 року стала гучна відмова зірної України брати участь в молодіжному чемпіонаті Європи 2018 року, що має пройти в лютому в російському Сочі.

Це було рішення президії Української федерації карате, причому вирішальний голос в цьому дуже складному та болючому питанні належав президентові УФК Сергію Левчуку. «Ми – патріотична організація, – сказав пан Левчук, оприлюднюючи рішення, – й для нас є принципові речі, важливіші за спортивні досягнення. Нехай інші федерації – ті, хто вважає для себе можливим виступати в країні, що окупувала наші території та вбиває наших людей – їздять та змагаються в Росії. Проте для УФК це неприпустимо».

Власне, для тих, хто знайомий з керівником УФК та його командою, в такому рішенні немає нічого дивного. Адже Сергій Левчук та його друзі, випускники відділення економічної кібернетики Чернівецького національного університету (через що їх часто називають «команда математиків»), завжди були та є відвертими та послідовними українськими патріотами. Однією з головних мотивації їхньої  діяльності на чолі українського карате є прагнення підіймати імідж України в світі. Коли на честь перемог українських каратистів здіймається синьо-жовтий прапор та лунає наш гімн, це найприємніша з нагород для Левчука та його друзів. А це відбувається все частіше – бо успіхи українських спортсменів зростають завдяки системній та наполегливій роботі УФК.

Успіх та боротьба – ці поняття супроводжують Сергія Левчука все доросле життя. Знаний спортсмен, володар 3-го дану з карате, здібний тренер та суддя, згодом перетворився на успішного керівника спортивної федерації. Запровадивши сучасні методи роботи, спираючись на світовий досвід, ведучи постійну боротьбу із пострадянською системою українського спорту, Левчук вивів українське карате на високий рівень. З отриманням карате олімпійського статусу завдання УФК стають все складнішими, а цілі – все  амбітнішими.

Треба відзначити такий важливий момент. Карате за часів Левчука-спортсмена розвивалося підпільно. Сам цей вид бойового одноборства за своєю суттю привчає терпіти біль, долати труднощі та добиватися перемоги. А умови, в яких існувало пострадянське карате, спонукали до повної незалежності від держави, до самостійного шляху, до пошуків ресурсів.

Всі ці навички стали Сергієві в нагоді, коли він, переїхавши з Чернівців до Києву, спочатку займався бізнесом в сфері IT, а потім став розвивати власний спортивний клуб та згодом створив та очолив національну федерацію. На будь-якому етапі своєї долі каратист-математик діяв і як ініціативний лідер, і як командний гравець. Й завжди дбав перш за все про результат діла, про успіх проекту, а не ставив власні інтереси на перший план.

Окремою сторінкою діяльності Сергія Левчука стала його активна участь в просуванні реформи українського спорту. Боротьба з бюрократами-корупціонерами з владних кабінетів дала йому чітке розуміння того, що тільки системні зміни ситуації в країні можуть змінити на краще становище українського спорту. Логічним чином прийшло й усвідомлення необхідності долучитися до політичної діяльності. Таким же логічним став прихід Левчука до лав Народного Руху України – правоцентристської партії національно-демократичного спрямування, чиї цінності та завдання є найбільш близькими йому за світоглядом.

Сергій Левчук активно включився в діяльність НРУ, в розбудову регіональних осередків партії. Продуктивній праці добре сприяє поєднання молодої енергії з чималим досвідом – менеджерським, організаційним, бізнесовим, комунікаційним. За плечима Сергія численні публічні виступи, вміння переконувати людей та залучати їх до справи. Спортсмен, який звик грати за правилами та поважати чесну боротьбу, який озброєний модерним поглядом на світ та володіє сучасним інструментарієм організаторської роботи – така людина виглядає добрим кадровим ресурсом для НРУ, з великим потенціалом.

Підкреслимо, що прийняти непросте рішення бойкотувати чемпіонат Європи в Сочі – то була половина справи. Адже треба було ще пояснити його національній та світовій спільноті карате. Сергій Левчук блискуче впорався з цим дипломатичним завданням: так, щоб ніхто не відчув себе ані ображеним, ані переможеним. «Досвід спілкування з політиками істотно допоміг», – напівжартома пояснив президент УФК.

 

 

 

Грудень 22, 2017

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *