Сайт українського успіху

Спорт, політика, суспільство, бізнес, новини

Щастя неминуче

Галина Янченко, Голова правління "Антикорупційного штабу"


Цього року в Україні радикально оновилась політична еліта. І це не лише про зміну влади (таке бувало і раніше), а про зміну поколінь в українській політиці.

Що може означати така зміна поколінь в політиці для України і світу?

Перше, невідворотність демократизації. Нова Верховна Рада є значно молодша і має більше жінок. Ось лише кілька цифр. Середній вік народних депутатів – 41 рік (було 48), частка жінок у парламенті – 21%, було лише 12%. Зміна складу парламенту зокрема і за такими показниками тягне за собою зміну цінностей, світогляду і підходів.

Друге, невідворотність модернізації. Нове покоління є носіями нових технологій. Саме тому одним з ключових пунктів в програмі команди Зеленського є “держава в смартфоні”. І ця ініціатива не лише про зменшення корупції через усунення людського фактору. Це також і про зручність взаємодії людини і держави, про швидкість процедур і процесів.

Третє, невідворотною є подальша інтеграція України зі світом і з заходом зокрема. Значно більше нових парламентарів та міністрів подорожували закордон, чимало мають хорошу західну освіту. А тому більшість нових політиків та урядовців не мають ностальгії за Радянським Союзом і значно менше тяжіють до Росії.

А це значить, що і зміни, і щастя повинні стати невідворотніми і від нас залежить наскільки швидко вони наступлять.

Джерело: https://blogs.pravda.com.ua/authors/yanchenko/5d7d018a5071f/

Вересень 23, 2019

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *