Сайт українського успіху

Спорт, політика, суспільство, бізнес, новини

Писати під водою: український студент створив унікальний блокнот для військових

Підготував Семен Запорожець


Владислав Рибка, студент 2-го курсу Київського національного економічного університету, учасник ГС «Ліга оборонних підприємств України», створив унікальний тактичний блокнот. Створення нотатника, в якому можна писати навіть під водою, тривало 2,5 року. 

Як пригадує Владислав, за цей час він ретельно вивчив технічні характеристики багатьох тактичних блокнотів. Скажімо, для військових армії США їх виготовляють за складною технологією із застосуванням спеціального розчину, яким просочують папір. Але це надто дорого, каже хлопець.

“Звісно, це позначається на вартості кінцевої продукції. За моїми підрахунками, один такий примірник у гривневому еквіваленті коштує близько 600 гривень. У пошуках прийнятної альтернативи здешевлення виробництва мій вибір зупинився на сучасних полімерних композитних матеріалах, які нині й використовуємо в процесі виготовлення”, – розповів хлопець.

Писати під водою: український студент створив унікальний блокнот для військових, ШоТам

Які особливості нотатника?

Український тактичний блокнот має підвищену зносостійкість, а «папір» витримує вплив наждаку. Він має формат А6, коштує вдвічі дешевше американського та може використовуватися багаторазово. Нанесені контури на білих аркушах стійкі проти абразивного й хімічного впливу. Записи в нього заносять як звичайним олівцем так і кольоровими, які потім легко видалити «ластиком». У польових умовах за відсутності гумки позбутися нотаток у блокноті можна за допомогою вологого піску чи ґрунту, які потім змивають водою. Також можливе застосування і кулькової ручки. У цьому випадку записи видаляють спеціальним спреєм.

“Застосування методу термохімічної дифузії у виготовленні нашого тактичного блокнота суттєво збільшує терміни його експлуатації, — продовжує розповідь Владислав. — Як ви розумієте, звичайний папір не здатний довго витримувати «випробування гумкою» і швидко протирається в місцях найчастішого контакту з нею. Тоді як «папір» з композитного матеріалу, що має значно кращі властивості міцності, легко витримує вплив… наждаку і дозволяє вести записи олівцем навіть під водою!” – розповів Владислав Рибка.

Писати під водою: український студент створив унікальний блокнот для військових, ШоТам

Стійкий до ультрафіолетового випромінювання

У процесі дослідної експлуатації тактичного блокнота в підрозділах Національної гвардії України деякі його елементи були вдосконалені. Зокрема до білих аркушів у клітинку приєднали тактичний транспортир у градусах, секундах і з мітками відстані 15, 18, 20, 23, 25, 27, 30, 33 та 35 міліметрів. До речі, цифри та напрямні лінії нанесли на нього за допомогою лазерного гравіювання, що зробило їх стійкішими проти стирання.

Писати під водою: український студент створив унікальний блокнот для військових, ШоТам

До транспортира додали й офіцерські лінійки з основними тактичними знаками НАТО для нанесення обстановки на карти у масштабах 1:25000 і 1:50000 відповідно. Вони виготовлені зі стійкого до ультрафіолетового випромінювання матеріалу. Аркуші, лінійки та транспортир тактичного блокнота поміщені між обкладинками, виготовленими з міцного поліпропілену й надійно скріпленими між собою еластичною пружиною. Як показали випробування, під час використання тактичного блокнота саме в такій комплектації лінійки та транспортир захищені від випадкового пошкодження і постійно напохваті у військовослужбовця.

За словами Владислава Рибки, патентний пошук підтвердив, що таке рішення не має технологічних аналогів. Армії інших країн світу тактичного блокнота багаторазового використання у жорстких умовах експлуатації в комплекті з лінійками та транспортиром не мають.

Писати під водою: український студент створив унікальний блокнот для військових, ШоТам

Технологічні потужності дозволяють виготовляти тактичні блокноти різних форматів, комплектації, змісту, з нанесенням потрібних логотипів і для військових різної спеціалізації (снайперів, артилеристів, танкістів, автомобілістів, льотчиків) у необхідній замовнику кількості. До речі, наявні виробничі потужності дають змогу виготовити таку продукцію кількістю 1000 примірників упродовж кварталу, з яких місяць триває розроблення й погодження макета й дизайну тактичного блокнота.

Переваги й недоліки

Тактичний блокнот уже встигли випробувати в польових умовах фахівці механізованих і танкових підрозділів Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного та підрозділів морської піхоти ВМС ЗСУ. В цілому користувачі зазначали, зокрема, збереження експлуатаційних властивостей сторінок після занурення у воду, високу стійкість матеріалу проти механічних впливів і забруднення.

Водночас наголошували і на виявлених недоліках, а саме: в роботі з лінійками на білому аркуші або топографічній карті контури форм тактичних знаків зливаються, незручно носити олівець окремо від блокнота. Тому запропонували передбачити для них штатні кріплення на блокноті, а також виготовляти тактичні лінійки в кольорі для забезпечення контрасту з білими аркушами. Також надійшла пропозиція збільшити кількість аркушів.

Джерело: https://armyinform.com.ua/2020/01/34789/?fbclid=IwAR1UV5x3EH3mTi8-K4_gTij5YdY2PFD9iHZZAOxBRSyfr3Ywf-X25GBDwpw

 

Лютий 4, 2020

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *