Сайт українського успіху

Спорт, політика, суспільство, бізнес, новини

ООН мотивує українських підприємців та заохочує українських митців

Минулого року Програма розвитку ООН в Україні (ПРООН) в Україні спільно з фестивалем соціальної реклами Molodiya Festival організувала конкурс, щоб розповісти історії підприємців зі сходу України, які постраждали від конфлікту, але, незважаючи на всі економічні та політичні труднощі, запускають та розвивають власну справу.

Мотиваційна компанія зі сприяння розвитку підприємництва серед населення, постраждалого від конфлікту, реалізується ПРООН в межах Програми з розбудови миру та відновлення за фінансової підтримки Уряду Польщі.

Головна мета конкурсу «Великі історії малого бізнесу», який проводився вже вдруге, – сформувати позитивний імідж східних регіонів та, за допомогою мотивуючих відео, надихати інших на створення власного бізнесу.

ПРООН в Україні в межах Програми з розбудови миру та відновлення надала гранти на створення та розвиток власної справи вже близько 550 бізнесам у Донецькій, Луганській та інших областях України. Наразі підприємства успішно працюють та надають робочі місця.

Завдяки кампанії «Великі історії малого бізнесу» режисери-учасники конкурсу стали причетними до позитивних змін та розвитку у регіоні, який постраждав від збройного конфлікту. В свою чергу, українці познайомились з успішними проектами підприємців, які, незважаючи ні на що, не залишили власні будинки, а навіть відкрили чи розвинули свій бізнес.

«У нас є дуже багато прикладів успішних бізнесів, які ми підтримали в Донецькій та Луганській областях. Це сироварні, швейні цехи, медичні центри, агроферми та інші підприємства, – відзначив Віктор Мунтяну, керівник Програми відновлення і побудови миру, що реалізується ПРООН на сході України. – Підприємці не тільки забезпечують свої сім’ї, але й створюють 3-4 нових робочих місця. За два роки на Донбасі завдяки грантам ПРООН було створено вже близько 1 000 нових робочих місць. Цим відеоконкурсом ми ще раз хочемо звернути увагу усієї країни, що в східній Україні успішно розвивається малий та середній бізнес».

Учасником конкурсу могла стати не тільки одна особа, а й ціла команда. Відбір відбувався через портфоліо та резюме. Команди отримали по 30 000 гривень на організаційні витрати запису двох відеороликів про історії успіху підприємців. Зйомки проводилися виключно в Донецькій та Луганській областях, де режисери знайомились з підприємцями та дізнавались їхні історії успіху.

Відзняти мотивуюче відео – було головне завдання конкурсу. Сюжет відео повинен розкривати історію успіху підприємців, формувати позитивний імідж східних регіонів та спонукати інших на створення власного бізнесу.

Членами журі конкурсу були представники міжнародних організацій, продюсери, кінорежисери та експерти соціальної реклами, зокрема Заступниця директора ПРООН в Україні Ван Нгуєн, керівник Програми відновлення та розбудови миру ПРООН в Україні Віктор Мунтяну, креативний директор «Publicis Ukraine» Максим Назаров та інші.

Загальний призовий фонд конкурсу склав 55 000 грн: 1 місце – 25 000 грн, 2 місце – 15 000 грн, 3 місце – 10 000 грн, також була визначена спеціальні відзнака у розмірі 5 000 грн за перемогу в онлайн-голосуванні.

Переможців конкурсу оголосили 24 листопада на церемонії нагородження у Києві.

За результатами експертного журі, почесне перше місце посіла робота про бізнесмена Романа Міщенка. Автори відео – знімальна група студії «Сяйво Production», яку очолює Дмитро Антонов.

На другому місці опинилася команда режисера Андрія Приймаченка. Знімальна група зафільмувала історію успіху Іллі Лазаренка, власника студії ландшафтного дизайну у Слов’янську.

Третє місце дісталося режисерці Катерині Балабай. Її відео присвячене підприємцеві Вадиму Любченку з Сєвєродонецька, який займається ремонтом асфальтового покриття, доріг, тротуарів та прибудинкових територій інноваційним методом інфрачервоного нагрівання.

«Нові бізнеси пришвидшують відновлення постраждалих від конфлікту територій східної України, – сказав Ян-Томас Хімстра, директор ПРООН в Україні. – За три останні роки ПРООН безпосередньо підтримала 620 бізнеси і створила 3200 робочих місць. Ми вдячні нашим міжнародним партнерам, зокрема урядам Японії, Польщі, Великобританії та Чехії за постійну підтримку».

 

Джерело: http://www.ua.undp.org/content/ukraine/uk/home/presscenter/pressreleases/2017/11/27/undp-awards-three-young-directors-for-their-short-movies-on-inspiring-entrepreneurs.html

Січень 26, 2018

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *