Сайт українського успіху

Спорт, політика, суспільство, бізнес, новини

Леонід Краснопольський – волонтер і дизайнер

Семен Запорожець

Цей матеріал мав би вийти на нашому сайті в рубриці «Сьогодення» як вдалий кейс бізнесу переселенця з зони АТО. Але за вагомої причини ми публікуємо його в рубриці «Слава» – оскільки наш герой днями відійшов у вічність.

У неділю, 4 лютого, в Дніпрі на Набережній Перемоги трапилася смертельна ДТП, в результаті якої загинув відомий український волонтер і дизайнер Леонід Краснопольський.

Краснопольський шив одяг, бронежилети та рюкзаки для бійців АТО. Крім того, він відкрив інтернет-магазин hunta.in.ua, в якому продавав аксесуари й футболки з українською символікою.

Леонід раніше жив у Донецьку й був дизайнером одягу. За підтримки Михайла Вороніна він відкрив своє ательє. Також він випустив колекцію чоловічого одягу своєї торгової марки Menstown.

Як згадував сам волонтер, його бізнес був настільки успішним, що він, мешканець Донецьку, не міг собі уявити, що одного дня все радикально зміниться.

З початку збройного протистояння на Донбасі Леонід разом із дружиною Ольгою почав допомагати українській армії на блокпостах. Він організував пошив військової форми і бронежилетів, збирав гроші на покупку рацій та перевозив їх через ворожі блокпости.

Через деякий час на нього написала донос 19-річна дочка партнерки по ательє, і він чотири дні пробув в ув’язненні в підвалі приміщення СБУ, де його допитував слідчий з РФ. «Прийшли до мене в цех люди з МДБ ДНР, котрі розмахували документами, роздрукованими на принтері, потім пішли і повернулись вже зі зброєю», – розповідав Леонід. Крім того, терористи в його телефоні знайшли фото з українськими військовими.

Але Леоніду пощастило – його обміняли. Вже після загибелі стало відомо, що до обміну доклався Борис Філатов, нинішній мер Дніпра.

Після звільнення Краснопольський переїхав до Дніпра й вступив до лав Дніпропетровської самооборони. В той момент тільки почалося формування батальйонів «Дніпро-1» і «Шахтарськ», і Леонід став задумуватися – чим би допомогти бійцям. Так народилась ідея пропонувати всім бажаючим купити футболку, а виручені кошти доправляти на закупку потрібних добровольцям речей. Втілювати ідею в життя довелося після того, як знизилась кількість людей, що жертвували гроші добровільно. Сказалось й погіршення матеріального стану народу, й численні свари між відомими волонтерами, котрі понизили рівень людської довіри до них.

В цілому дизайнер розглядав декілька видів продукції для виробництва: в переліку були і чашки, і наклейки на автомобілі. Вибір зупинили все-таки на одягу: купити футболки бажає максимальна кількість людей, адже це практична річ, що так чи інакше згодиться в господарстві.

Перші футболки Леонід створював разом із донецькою знайомою Дариною Зориною. Тоді й з’явилися перші знамениті прінти з провокаційними підписами. Дизайнер згадував: «Перші наші плоди творчості були жахливими. Малюнки можна було порівняти з наскальним живописом, а лозунги відрізнялись примітивністю: «Всі бомжи – за ДНР», «Хунта рабів не бере!» та інші. Ситуацію поглиблювала огидна якість друку: прінти злазили з тканини після першого прання й тріскались після прасування».

Тому ті, хто першими наважились купити футболку – люди з безмежним милосердям. Носити такі футболки було неможливо, а коштував один екземпляр 150 гривень. Попри погану якість, собівартість моделі була високою: 100 гривень уходило на покриття видатків, і тільки 50 удавалось переводити на благодійність. Але не дивлячись ні на що, до кінця 2014 року дизайнер спромігся реалізувати 500 футболок.

Вже пізніше Леонід вийшов на полтавську швейну фабрику, котра запропонувала шити футболки з вигідною собівартістю і високою якістю. Крім того, Леонід знайшов колегу-дизайнера, який зміг перекладати на тканини всі його ідеї. Так з’явились знамениті серії «Вишка ДАП», «Кривавий Пастор», «Жидобандерівець» та інші. Людям пропонували придбати футболку з явно провокаційним прінтом – і це цілком узгоджувалось з купівельним попитом народу, який вже більше трьох років протистоїть ворогу. В футболках Леоніда вже встигли покрасуватись і народні депутати, зокрема Дмитро Ярош, Борислав Береза та інші. Дизайнер продовжував допомагати бійцям, жертвуючи для цього гроші, виручені з продаж.

Борислав Береза відреагував на трагедію на своїй сторінці в Фейсбуці.

«Сьогодні в Дніпрі в ДТП загинув Леонід Краснопольський. Він був дивною і талановитою людиною, яка колись вирвалася з лап сепарів. Світла людина була. Вічна пам’ять…»

 

Лютий 5, 2018

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *