Сайт українського успіху

Спорт, політика, суспільство, бізнес, новини

Київ прийматиме чемпіонат світу з міні-футболу 2021 року

Семен Запорожець


Чемпіонат світу з міні-футболу в 2021 році прийме Київ. Про це повідомила в Facebook Всесвітня федерація міні-футболу (WMF).

Українська заявка боролася за право проведення турніру з сенегальським Дакаром, і сьогодні, 30 липня, її підтримав виконавчий комітет Федерації.

Про це повідомив президент федерації міні-футболу України Євген Донцов.

«Це рішення – результат визнання успіху нашої країни в розвитку і популяризації міні – футболу. Завдяки спільним та злагодженим зусиллям фахівців федерації, мерії столиці та особисто Віталія Кличка Київ отримав це право у впертій боротьбі з серйозним конкурентом – Дакаром. І, що важливо, наші нинішні і майбутні партнери і спонсори отримали потужний і чіткий сигнал, що міні-футбол займає гідне місце у великій футбольній родині і має всі можливості для успішної співпраці», – підкреслив Євген Донцов.

Ще в травні президент Федерації міні-футболу Києва Сергій Харченко заявляв, що українська сторона «має свої козирі» при розгляді заявки майбутніх господарів змагань. Один з цих козирів – вдалий досвід проведення у Києві чемпіонату Європи з міні-футболу 2018 року.

Федерацію міні-футболу України засновано у 2016 році. Президентом є Євген Донцов – громадський діяч, який багато років займається популяризацією міні-футболу, футболу і юнацького футболу. Федерація міні-футболу України офіційно є членом Європейської федерації міні-футболу EMF. З моменту заснування федерації збірна України стала постійним учасником чемпіонатів Європи.

У 2017 року Федерація міні-футболу України відправила заявку на проведення фінальної частини чемпіонату Європи з міні-футболу. У підсумку заявка України виграла у таких суперників, як Польща, Сербія та Казахстан. Дев’ятий чемпіонат Європи пройшов 12-18 серпня 2018 року у Києві, змагання за участі 20 збірних пройшли у Гідропарку. Чемпіоном континенту вперше стала збірна Чехії.

Збірна України з міні-футболу є учасником трьох чемпіонатів Європи. Найкраще досягнення – чвертьфінал, яке було здобуто на останньому, домашньому Євро-2018. Збірна України з міні-футболу ввійшла до вісімки найкращих європейських збірних. Лише 10 команд з європейського континенту кваліфікувались на чемпіонат світу, який пройде в Перті (Австралія) 1-11 жовтня 2019 року.

Всесвітню федерацію міні-футболу (World Minifootball Federation, WMF) засновано в 2008 році. Сьогодні вона налічує 71 країну-члена. Штаб-квартира знаходиться у Празі. Президент – Філіп Жуда (Чехія).

Чемпіонат світу з міні-футболу (власне – Кубок світу, WMF World Cup) проводиться раз на два роки з 2015 року. Перший чемпіонат пройшов у США (чемпіон – США), другий відбувся у 2017 році в Тунісі (чемпіон – Чехія). Третій пройде в Австралії за участі збірної України. 9 червня у Перті відбулося жеребкування 32 команд-учасниць. Україна потрапила до групи С, де зустрінеться зі збірними Румунії, Лівану та Нігерії.

 

 

Липень 30, 2019

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *