Сайт українського успіху

Спорт, політика, суспільство, бізнес, новини

KPMG: В Україні спостерігається бум контрактного виробництва

На думку експертів KPMG, Україна – контрактне виробництво в Україні стає все більш популярною бізнес-моделлю майже для всіх галузей промисловості України.

Контрактне виробництво або промисловий аутсорсинг – бізнес-модель, яка полягає у передачі від замовника до виконавця безпосередньо (повністю або частково) виробничого процесу.

Це особлива практика організації виробництва, яка дозволяє одним компаніям – власникам торгівельних марок, патентів, технологій або надлишку виробничих замовлень розміщувати замовлення на промислове виробництво на інших компаніях, що володіють необхідним промисловим устаткуванням, технологіями і кваліфікованим персоналом. Контрактне виробництво може бути, як внутрішнім, коли господарські стосунки будуються між замовником і виконавцем – резидентами однієї країни, так і іноземним, коли замовник є резидентом однієї країни, а виконавець – іншої.

Компанії мають безліч причин для аутсорсингу виробництва, але превалюючий імпульс для прийняття рішення на користь аутсорсингу зазвичай зводиться до однієї «класичної» – скорочення витрат. В Україні цього можна досягти за рахунок порівняно низької вартості праці, освітнього рівня трудових ресурсів та витрат, пов’язаних з експлуатацією виробництва.

Наразі в Україні спостерігається бум контрактного, зокрема, іноземного виробництва. Контрактне виробництво характерне майже для всіх галузей промисловості України: від легкої промисловості, зокрема, пошиття одягу і взуття, і до хімічної, фармацевтичної промисловості, виробництва електроніки тощо.

За результатами досліджень експерти KPMG виділяють такі переваги створення контрактного виробництва в Україні:
• Податкові пільги:
– Звільнення від імпортного ПДВ
– Звільнення від митних платежів
– Відшкодування ПДВ на послуги переробки та український компонент
• 18 угод про вільну торгівлю з ЄС, Росією, Канадою та іншими країнами
• Мінімальна заробітна плата: 73 центи за годину або 6$ в день
• Зручне географічне розташування для інтеграції виробництва в ланцюг постачання
• Потенціал для економічного розвитку через розвиток інноваційного і виробничого потенціалу (50-е місце з 200 згідно з The Global Innovation Index 2017

Мета даного звіту – надати огляд України як потенційного місця для створення контрактного виробництва та надати інформацію про можливості і конкурентні переваги України для оптимізації витрат світовими виробниками і підвищення ефективності організації їх товарного виробництва і логістичних ланцюгів поставок. Для тих, хто вже працює в Україні, цей звіт може бути корисний з точки зору оцінки варіантів розширення операцій.

KPMG – міжнародна мережа незалежних фірм, що надають аудиторські, податкові та консультаційні послуги. У офісах KPMG у 152 країнах працює понад 189 000 професіоналів. KPMG працює в Україні та країнах СНД понад 25 років; зараз понад 4 500 спеціалістів працюють у 21 офісах компанії. Офіси KPMG відкрито у Києві та Львові.
KPMG здійснює свою діяльність в Україні з 1992 року і надає послуги у галузі аудиту, оподаткування, бухгалтерського обліку, а також консультаційні послуги з фінансових питань провідним вітчизняним та міжнародним підприємствам та організаціям.

Січень 22, 2018

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *