Сайт українського успіху

Спорт, політика, суспільство, бізнес, новини

Коли світ змінився. Як зробити бізнес успішним

Василь Хмельницький, засновник холдингової компанії UFuture


Епоха ресурсомістких сировинних виробництв позаду. Світ переповнений ресурсами, перенасичений продукцією і товарами. Як за таких умов створити успішне підприємство? У що інвестувати гроші і на що зважати, створюючи власну справу? У чому перспектива бізнесу по-українськи?

Головна валюта зараз, яка визначать вашу капіталізацію і капіталізацію вашого бізнесу, — це репутація. Коли у вас стабільна і хороша репутація — світ відкритий перед вами, для вас відкриті корпорації, вам видадуть вигідний кредит, вас захочуть бачити своїм партнером інші успішні підприємства. В іншому випадку, якщо репутація негативна, — вас чекають збитки і забуття. Тому репутація потребує уваги й інвестицій. Перш за все репутація — це історія про те, як «бути, а не здаватися». Платіть за рахунками, погашайте борги, розраховуйтесь з партнерами. Ведіть справи чесно і прозоро. І вам не треба буде розповідати про себе — говоритимуть про вас.

Ви запитаєте: на чому будувати бізнес? У що вкладати? Тривалий час найпривабливішими активами для інвестицій були ресурси і земля. Але після 2000 року стався новий якісний стрибок розвитку людства. Уже йдеться не про активи, і не про інновації, і навіть не про гроші. За нинішньої пори надлишку ресурсів і грошей перше місце в рейтингу значущості посідають таланти. Адже найталановитіша людина зможе грамотно і винахідливо розпорядитися будь-яким ресурсом, знайде рішення будь-якого завдання, вихід з будь-якої ситуації.

І деякі світові уряди спіймали цей тренд. Вони перетворили талант на ресурс, впроваджують різні державні програми щодо залучення талантів в країну ззовні, а також щодо виховання талановитих професіоналів всередині країни. Не тільки держави, а й бізнес інвестує в освіту. Це — найцінніша інвестиція, хоч і «відбивається» через десятиліття. Так, дивіденди повільні, але результат вражає. На виході ми маємо освічених, мотивованих фахівців, які знають, чого вони хочуть, знають, що і як робити. Вони платоспроможні, а це важливо для будь-якого підприємця. І я інвестую в освіту і розвиток талантів.

Ще один з ключових ресурсів в сучасному світі — час. Це прописна істина, і фраза «Час — гроші» побита, мов давня дорога. Але актуальність її в останні роки тільки зростає. Ми живемо в час стрімких змін. І ціна кожної хвилини тільки зростає. Хвилина вашого часу може коштувати долар, може коштувати $100. Компанія Apple за хвилину заробляє $120 тисяч, Джефф Безос — $75 тисяч. І питання менеджменту часу є найважливішим для будь-якого підприємця.

Наприклад, я дістаюся до офісу десь 40 хвилин туди і назад, тобто майже 15 робочих днів на рік витрачається на дорогу. Це 15 днів, витрачених даремно. Аби бодай якось підвищити цінність цих 15 днів в році, в дорозі я читаю. Намагаюся витрачати цей час на навчання. Використовуйте свій час по максимуму, не втрачайте його даремно.

Часто-густо чую питання: «Як робити бізнес в Україні? Що робити? Що купують люди тут?». Моя відповідь: зайдіть у будь-який гіпермаркет, візьміть будь-яку продукцію, яка що не виробляється в Україні. Якщо можете робити це тут — ось вам і готовий бізнес. Так, простіше сказати, ніж зробити. Для декого імпортний товар, за спогадами минулого, вважається кращим, ніж локальний. Я сам згадую часи, коли 30 років тому абсолютно все імпортне заслужено цінувалося вище, ніж радянське. Та скільки років минуло вже — Україна вміє робити якісно. І доведіть це своєму споживачеві.

Звісно, поки, на жаль, нашому бізнесу сьогодні бракує знань. Як підприємці кажуть? Не потрібно мене вчити — дай мені грошей! Грошей в світі багато, а ось знань не вистачає. І це наша біда. Помножте знання на гроші. Шкільна математика: 2×1 і 10×1. Однаковий коефіцієнт грошей і різний коефіцієнт знань дають абсолютно різний прибуток.

Тому завдання номер один для підприємця майбутнього — створити талановиту компанію. Помножте знання, залучайте таланти. Інвестуйте в таланти. Це ваш успіх. Ви можете взяти за основу будь-які інноваційні інструменти, та коли у вас не буде талановитої команди — нічого не спрацює.

Джерело: https://nv.ua/ukr/opinion/biznes-maybutnogo-yak-domogtisya-uspihu-pravila-biznesu-vasil-hmelnickiy-50052243.html

Листопад 8, 2019

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *