Сайт українського успіху

Спорт, політика, суспільство, бізнес, новини

Книга Оксани Забужко серед найкращих романів XXI століття

Швейцарська газета «Tages Anzeiger» склала власний топ-20 найкращих романів XXI століття. Поряд із серією романів про Гаррі Поттера Джоан Роулінг – роман української письменниці Оксани Забужко «Музей покинутих секретів».

Цією новиною Оксана Забужко поділилася на своїй фейсбук-сторінці.

«Музей покинутих секретів» був опублікований у 2009 році, хоча авторка працювала над ним багато років. Це – сучасний епос сучасної України: родинна сага трьох поколінь, події якої охоплюють період від 1940-х років до весни 2004-го. Велика література і жорстока правда — про владу минулого над майбутнім, про кохання і смерть, про споконвічну війну людини за право бути собою. Критики вже встигли назвати книгу шедевром, а авторку порівняти з Достоєвським і Томасом Манном.

Роман «Музей покинутих секретів» удостоєний кількох нагород:

  • Найкраща українська книга 2010 року за версією журналу «Корреспондент»
  • Премія «Книжка року» у номінації «Красне письменство» (2010 р.)
  • Номінація Премії «Книга року Бі-Бі-Сі 2010»
  • Літературна нагорода Центральної Європи «Ангелус» (2013 р.)

Видання «Tages Anzeiger» вирішило скласти топ-20 найкращих романів, виданих протягом перших 20 років ХХІ століття, оскільки в останнє десятиріччя драматичні телесеріали замінили романи. Список складений у хронологічному порядку, тож він не визначає, який серед обраних романів – кращий із кращих. Усі вони варті прочитання. Крім Оксани Забужко, до топу увійшли романи цьогорічної нобелівської лауреатки з літератури Ольги Токарчук.

Джерело: https://www.poglyad.tv/knyga-oksany-zabuzhko-sered-najkrashhyh-romaniv-xxi-stolittya/

Грудень 9, 2019

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *