Сайт українського успіху

Спорт, політика, суспільство, бізнес, новини

Які українські винаходи повезуть на найбільшу виставку електроніки

Шість українських стартапів цієї зими поїдуть в Лас-Вегас і представлятимуть нашу країну на найбільшій у світі виставці споживчої електроніки CES 2020.

Effa – українська зубна щітка, якою почистять зуби в Netflix

“Кожна щітка якої ви користувалися, все ще існує в природі,” – з такої фрази розпочала свою презентацію куратор проекту Даша Кичук. Така ось сумна статистика.

6 тонн зубних щіток щороку готелі викидають. Це приблизно стільки ж, скільки важить білий кит. У світі 187 000 готелів і всі вони залишають після себе гори пластику!

Український стартап вирішив допомогти світу і одночасно трохи заробити. Він розробив зубну щітку з переробленого паперу і екологічно чистих матеріалів, які не завдають шкоди природі. Така щітка розрахована на 30 днів користування.

Основною цільовою аудиторією насамперед є мандрівники, а також готелі і авіалінії.

Хоча, як розповіла Кичук, компанія Netflix збирається використовувати щітки українського стартапу на зйомках. Так що, можливо, нашими щітками покористуються голлівудські зірки.

Effa скоро почне виробництво в Швеції – вже в 2020 році. Кожна щітка буде коштувати 60 центів. А її собівартість – всього 23 цента.

Плани у Effa великі – замінити всі одноразові пластикові предмети гігієни на паперові. Український стартап хоче робити паперові гребінці, паперові упаковки для шампуню, тюбики і так далі.

SEMCS – вбивця комарів

Український стартап Mosquito Control Ltd (SEMCS) придумав, як вирішити, напевно, одну з найбільших проблем літнього відпочинку в парках і на природі.

Як думаєте, яку? Правильно: дістали комарі!

Насправді в світі проблема набагато серйозніше. Більше 300 людей щороку інфікуються комарами. Вони переносять такі хвороби як малярія.

Команда розробників з України придумала, як знищувати комарів природним шляхом. Це в буквальному сенсі пастки для комарів, які встановлюються в місцях їх проживання.

Пастки імітують живу істоту – в них використовуються природні атрактанти, CO2 і тепло. Антимоскітна установка не використовує шкідливих для здоров’я людей речовин і є безпечною для навколишнього середовища.

Творці стартапу кажуть, що зараз обробка від комарів проходить з використанням пестицидів. Що дуже шкідливо не тільки для самих комах але і для людей.

Українські винахідники порахували, що на обробку 0,5 акрів таким чином за п’ять років йде $6000.. Їх пастка ж вартує $1100. Її використання разом зі змінними частинами обійдеться за цей же період часу всього в $2137. Тобто, в три рази менше.

Amperia – Lego для уроків фізики

Лабораторні роботи з фізики – весела штука. Учитель показує в дії акумулюючу статичну електрику ебонітову паличку, викликає мікроблискавки на спеціальному приладі. Все це знайомі нам зі шкільної лави “дива”.

Але невже наші діти в школах теж користуються все тим же радянським інвентарем?

У багатьох випадках – так. Тому що купити десь новий просто нереально. Як розповідає СЕО EdPro Андрій Табачин, ринок практично порожній.

Тому він зі своєю командою придумав універсальний конструктор для проведення лабораторних випробувань в школах – Amperia.

Це спеціальний набір, схожий на LEGO, за допомогою якого можна, допустимо послідовно підключити до електроживлення кілька лампочок, виміряти напругу, силу струму.

У кожен комплект входить 28 елементів: вимикач, лампочки, резистори, конденсатори, котушки індуктивності, транзистори, трансформатори, двигун, діод, світлодіод, фоторезістор, стабілітрон, термістор. Між собою елементи з’єднуються за допомогою магнітних контактів.

10 зразків таких наборів учасники стартапа вже зробили і віддали на тести вчителям. А зараз вже роблять першу партію на 150 одиниць. У львівському офісі бізнесмени встановили спеціальне обладнання для виробництва. І до кінця року будуть постачати конструктор в українські школи. Він буде коштувати близько 20 000 грн.

Потенціал ринку, за оцінкою Табачина, – 1600 шкіл в рік. Або $7-10 млн обороту. І це тільки Україна.

Bicovery – стартап, який допомагає людям з біполярним розладом

Рішення працює на основі машинного навчання. Софт відстежує емоційний і фізичний стан людей, що живуть з біполярним розладом, і дозволяє рідним або медичним працівникам контролювати їх.

У липні цього року Олександр Шарко і Олексій Тулін запустили новий проект, який покликаний поліпшити життя 2-4% українців. Саме стільки людей в країні страждають від такої недуги.

Як взагалі це буде працювати? Все дуже просто (насправді – ні). Уявіть додаток, яке можна встановити на ношений гаджет. Це може бути будь-який трекер – Fitbit, Apple Watch. Якихось особливих сенсорів не треба.

Головне, щоб трекер відстежував рух і фізичну активність пацієнта. Далі вже все зробить штучний інтелект.

Така система, по-перше, зможе повідомляти лікарям і близьким про кризи хвороби, по-друге, вона дозволить лікарням значно економити на медикаментах і візити до лікаря. Адже в США витрачають $12000-19000 на лікування одного подібного пацієнта на рік. Ця сума може на третину знизитися. Ну і найголовніше – Bicovery поліпшить якість життя хворих.

Команда вже практично завершила технологічний прототип і планує перші медичні тести в кінці листопада.

CamTouch – чарівна паличка для лекцій

Чарівна паличка за $349. Це проект українця Андрія Коноваленко.

Пристрій, що дозволяє перетворити будь-який проектор або монітор в інтерактивну дошку. Це спеціальний стилус. Він сумісний з усіма файлами і додатками, які встановлені на комп’ютері. Не потрібно турбуватися про встановлення додаткових програм. Додаткові пристрої також не потрібні.

Звичайно, для школярів це може виглядати як диво.

Представник проекту під час пітчинг жваво перегортає свою презентацію, зменшує і збільшує слайди, що називається, одним помахом руки.

Цього року 204 класу в 47 містах вже обзавелися чарівною паличкою українського виробництва. Пристрій навіть недавно отримало сертифікат відповідності педагогічним умовам в МОН.

UATAG – розпізнати фейк по тріщинах на склі

Голограми, RFID-мітки, виробник або просто чорнильні печатки. Все це знайомі нам методи, що підтверджують справжність предметів. Будь-то пляшка вина або упаковка з новим айфоном.

Завдяки рішенню цієї української компанії боротися з підробками стало значно легше. Пристрій базується на унікальності тріщин на прозорому розбитому склі. У поєднанні з технологією blockchain це дозволяє захистити свій товар від копіювання.

Мітки можна використовувати, наприклад, для експонатів в музеї. Засновники проекту вже провели тести в 30 музеях. Зараз вони знаходяться в процесі підписання договору на 100 000 таких позначок. Крім музеїв теги можуть використовуватися для маркування luxury-товарів, цінних вантажів або ж просто в магазинах.

Фотографії розбитого скла зберігаються в спеціальній базі даних. Їх можна порівняти з мітками, що знаходяться безпосередньо на предметах, відсканувавши попередньо QR-код на них. Так підтверджується справжність. Скло як матеріал має відмінну характеристику – прозорість. Для перевірки предмета на оригінальність досить накласти прозору бирку на екран смартфона або монітора, на якому показано фото цієї ж бирки. Можна порівняти фактуру тріщин навіть неозброєним оком.

Джерело: https://tech.liga.net/technology/article/nashi-v-vegase-kakie-ukrainskie-izobreteniya-povezut-na-krupneyshuyu-vystavku-elektroniki-ces/section6#page

 

 

Жовтень 18, 2019

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *