Сайт українського успіху

Спорт, політика, суспільство, бізнес, новини

Чудо або виродок

Влад Троїцький, режисер, засновник центру сучасного мистецтва Дах


Є передчуття, що може народитися щось нове, поки незрозуміло що. Може, диво, а може, виродок якийсь, бог його знає. Але тим не менше це цікаво. Тому що останні три роки все, що відбувалося в країні, можна описати як сумовите гівно.

Перш за все я говорю про політику, але те ж саме можна сказати і про суспільство. Оскільки політика так формувала свідомість обивателя, що не було відчуття перспективи. Раптово все вичерпалося, безвіз ніби є, але далі все почало ходити по колу. Експлуатуються виключно націоналістичні гасла, які не об’єднують країну, а роз’єднують.

При цьому в Україні ніхто особливо не морочився розумінням ролі культури у формуванні суспільства. У формуванні соборності України, що це єдина країна, єдиний простір, що має створювати нові спільні точки гордості. За роки незалежності таких матеріальних об’єктів не з’явилося. Тобто ми не можемо назвати жодного об’єкта, який асоціювався б із сучасною Україною.

І тут може бути песимістичний прогноз. Якщо стануть експлуатуватися проекти і гасла, які працюють на поділ країни, то висока ймовірність, що країна почне розсипатися, від України почнуть відколюватися регіони. Зрозуміло, Росія буде це підживлювати, ну і потім з’явиться бажання і у західних регіонів, які втомляться тягнути на собі ось цей післясмак Совка. Вони скажуть: хлопці, ви тут самі, а ми якось ближче до Європи. І це цілком ймовірно.

З іншого боку, в Україні є те, чого немає, наприклад, в європейських країнах або на Заході, — чиста дошка можливостей. Тут ти можеш робити будь-які божевільні проекти. ГогольFest — це один із прикладів, як на порожньому місці може народжуватися фестиваль, який входить в двадцятку найкращих у Європі, і висока ймовірність, що він увійде в п’ятірку найкращих фестивалів Європи.

Джерело: https://nv.ua/ukr/opinion/sumovite-givno-shcho-vidbuvalosya-v-krajini-ostanni-tri-roki-novini-ukrajini-50034306.html

Липень 30, 2019

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *