Сайт українського успіху

Спорт, політика, суспільство, бізнес, новини

Алекс Ровт: американський мільярдер з Мукачева

Підготував Семен Запорожець


Під час свого візиту до США президент Володимир Зеленський за вагомий особистий внесок у зміцнення міжнародного авторитету України, розвиток міждержавного співробітництва, плідну громадську діяльність нагородив Генерального консула України у місті Сегед (Угорщина) Алекса Ровта високою нагородою – Орденом князя Ярослава Мудрого ІV ступеня.

Олександр Семенович Ровт народився 23 липня 1952 року в Мукачеві. У 1974-му закінчив Львівський торгово-економічний інститут за спеціальністю “товарознавство”.

Після закінчення навчання Ровт перебрався в Угорщину, де працював простим вантажником, продавцем, завідуючим продовольчим магазином, а згодом начальником районного управління оптово-роздрібної торгівлі.

У 1985 році переїхав у США, де почав активно розвивати свій бізнес. З 1988 року – менеджер, співзасновник і президент IBE Trade Corporation.

Компанія, де почав працювати Олександр Ровт, займалася розробкою різних технологій для виробництв. Одна з них призначалася для використання при будівництві цегляно-черепичних заводів. Технологію фірма продала Радянському Союзу. А чиновники з радянських республік могли розплатитися з клієнтом тільки мінеральними добривами.

“Ми вчилися правильно зберігати ці добрива. Мінеральні добрива – це ж не мішок картоплі. Для цього потрібна була спеціальна технологія доставки і транспортування. Ми отримували аміак, селітру, карболіт. До речі, в СРСР ми поставляли не тільки технології, але і екологічне обладнання”, – ділиться Ровт успіхами компанії.

Фірма IBE Trade Corporation ледь встигала виконувати замовлення, почавши заробляти хороші гроші.

“Радянський Союз попросив нас побудувати завод з виробництва плитки. Наприклад, тоді завод коштував $20 млн. Вони нам на ці гроші дали аміак або селітру. Але і коли бартер припинився, ми продовжили торгувати мінеральними добривами. Купували і продавали на світовому ринку”, – каже Ровт.

З величезною прибутком потрібно було щось робити. У 2000 році Ровт став президентом компанії.

У хімічну компанію ‘IBE Trade’ Ровт прийшов працювати в другій половині 1980-х, в 1988-му він був уже менеджером, потім став співвласником, а згодом і президентом фірми. Через 20 років, до 2008-го, компанія Ровта контролювала вже близько 12% продажів аміаку і близько 6% аміачної селітри на світовому ринку.

У 2008 році американський журнал Forbes включив Ровта до списку 400 найбагатших людей планети, оцінивши його капітал у $1,57 млрд.

У 2016 році уродженець Мукачева посів 1367 сходинку в списку “The World’s Billionaires 2016”. Його статок оцінено в $1,31 млрд.

До речі, в цілому Ровт – власник 14 будівель в Нью-Йорку.

Відомо, що він є опікуном в Trustee of Brookdale University Hospital and Medical Center, а також працює членом Консультативної ради по малому бізнесу в сенаті штату.

Алекс Ровт проживає разом зі своєю дружиною і дітьми в старовинному особняку поблизу Центрального парку.

А взагалі, до свого багатства Ровт відноситься як мінімум адекватно: “Я люблю дивитися правді в очі. Навіть коли я був бідним, гроші не могли мене купити або поміняти. Коли став багатим – тим більше”.

Ровт займається благодійною діяльністю з 1989 року, і в інтерв’ю українським ЗМІ не раз говорив, що це традиція, закладена його дідом. Благодійний Фонд родини Ровт був створений більше 10 років тому. Бізнесмен допомагає малозабезпеченим і дитячим будинкам в своєму рідному місті Мукачево; закарпатцям-учасникам бойових дій в зоні АТО і місцевим військовому госпіталю; школам, релігійним громадам, організаціям, які в свою чергу допомагають людям з обмеженими можливостями. Бізнесмен також неодноразово надавав фінансову допомогу для ліквідації наслідків сильних повеней на Закарпатті.

17 лютого 2015 року на подвір’ї 4-ї словацькомовної школи в Ужгороді було відкрито міні-пам’ятник Михайлу (Майклу) Стренку, словакові-лемку, сержанту морської піхоти США, який був старшим за званням серед 6-ти військових, які зафіксовані на фото “Підняття прапору на Іодзімі” Джо Розенталя.

Битва за Іодзіму була першою військовою операцією сил США на японській землі та однією з найзапекліших в рамках Другої світової війни, хоч і відбулася на її завершальній фазі.

На відкритті скульптури був присутній меценат ідеї – Алекс Ровт.

 

Вересень 28, 2019

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *