Сайт українського успіху

Спорт, політика, суспільство, бізнес, новини

5 українських стартапів, які завоювали світ

Україна є найбільшим у Східній Європі гравцем на ринку IT-аутсорсингу: 40 тис. Співробітників, зайнятих в 800 компаніях з річним оборотом близько $2 млрд. За оцінками керуючого партнера фонду Runa Capital Дмитра Чихачева, щорічне зростання цього ринку становить 30-40%.

Зараз український IT-ринок знаходиться на тому етапі, коли кількість починає переходити в якість. З’являються успішні продуктові компанії, які стають відомі за межами країни. Близько половини українських проектів спочатку націлені на глобальний ринок.

Augmented Pixels

Компанія Augmented Pixels заснована одеситом Віталієм Гончаруком в 2010 р, центр розробки розташований в Одесі, головний офіс – у США. У світі компанія відома завдяки розробці технологій і додатків в області так званої доповненої реальності. Такі технології дозволяють поєднати на екрані смартфона реальну картинку з камери з віртуальними елементами.

На сьогодні найвідомішим прикладом доповненої реальності є окуляри Google Glass. З часу свого заснування Augmented Pixels встигла попрацювати з багатьма відомими компаніями, в тому числі зі студією Industrial Light & Magic Джорджа Лукаса, компанією National Geographic, а також виробником процесорів Qualcomm.

У березні цього року видання Financial Times включило компанію в список номінантів премії Financial Times Business Award в категорії «Краща технологія». Серед конкурентів української компанії був виробник електрокарів Tesla Motors.

За прогнозами експертів, вже в найближчі пару років Augmented Pixels може зайняти 10% світового ринку в своїй ніші.

Petcube

Petcube – один з перших українських hardware-стартапів, що стали відомі за кордоном. Засновники проекту Алекс Нескін, Ярослав Ажнюк та Андрій Клен вирішили створити робота, який буде грати з тваринами, поки господарів немає вдома. Гаджет оснащений ширококутної камерою, мікрофоном, динаміками і лазером низької інтенсивності. Все це укладено в алюмінієвий корпус кубічної форми зі стороною 10 см. Дистанційно можна управляти лазером, робити фотографії вихованця, ділитися ними з друзями в інтернеті.

Ця ідея так сподобалася інтернет-користувачам в усьому світі, що на її реалізацію вони не пошкодували $250 тис. За 42 дні донорами проекту на краудфандінговой платформі Kickstarter стали понад 1700 осіб. Зібрана сума в 2,5 рази перевищила очікування команди Petcube.

В Україні Petcube неодноразово ставав переможцем різних конкурсів. А влітку поточного року він був визнаний кращим hardware-стартапом Європи за версією конкурсу Europas.

La Metric

Ще один український hardware-стартап, який прославився завдяки Kickstarter. Розробка належить львівській компанії Smart Atoms, заснованої Назаром Білоусом, Ігорем Кіщак і Дмитром Баріскім.

La Metric – це «розумний» настільний гаджет, здатний в режимі реального часу відображати актуальну інформацію. Наприклад, до годинника можна прив’язати віджети, які показують час, погоду, заходи з Gmail-календаря, дані з соціальних мереж, активність на PayPal-акаунті, листи з пошти, котирування акцій та інше.

За час кампанії на Kickstarter проект зібрав $370 тис. при необхідних $69 тис., Донорами стали понад 2 тис. осіб. Це дозволило стартапу встановити рекорд по зборах для України і домовитися про виробництво.

Grammarly

Один з найвідоміших у світі сайтів з перевірки на грамотність текстів англійською мовою створено українцями Олексієм Шевченко і Максимом Литвином. Їх основний продукт -Grammarly Editor – являє собою хмарне (розміщене на віддаленому сервері) програмне забезпечення. Воно коректує контекстні орфографічні помилки, виправляє більш ніж 250 стандартних граматичних помилок, покращує використання лексики, а також надає різні варіанти цитат і поширених пропозицій.

Офіси Grammarly знаходяться в Києві і Сан-Франциско. Зараз у неї більш 4 млн зареєстрованих користувачів, але в цілому продукти компанії охоплюють аудиторію в більш ніж 2 млрд людей, що вивчають англійську, а також носіїв мови. Продукти компанії ліцензовані більш ніж 350 університетами та корпораціями.

З 2008 по 2013 р Grammarly щорічно в два рази збільшувала свої заробітки, відвідуваність сайту і кількість зареєстрованих користувачів. Завдяки цьому американське бізнес-видання Inc включило її в рейтинг топ-500 найбільш швидкозростаючих компаній.

Kwambio

Заснований українцем Володимиром Усовим сайт Kwambio – це перший в світі інтернет-магазин дизайнерських 3D-моделей. Інтернет-користувач може завантажити, наприклад, шаблон вази або люстри з сайту і роздрукувати на домашньому принтері. На інтернет-ресурсі представлено п’ять основних категорій товарів: мода, дизайн, гаджети, декор, мистецтво.

Kwambio поки знаходиться на самому початку свого шляху: йому всього півроку. Але він вже отримав близько $500 тис. від інвестора з Одеси (його ім’я не розкривається), а також виграв конкурс стартапів на конференції IDCEE, яка пройшла в Києві в середині жовтня. Компанія отримала €15 тис. і квиток на конференцію U-Start, яка пройде в Мілані.

Офіс Kwambio, котра орієнтується на світовий ринок 3D-друку, знаходиться в Нью-Йорку.

Джерело: https://www.capital.ua/ru/specproject/33210-5-ukrainskikh-startapov-zavoevavshikh-mir


		
Серпень 12, 2019

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *